29
برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
دوشنبه ٠٦ تير ١٤٠١
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
[فراموشی کلمه عبور]
مراقبت از موهاى رنگ شده

مراقبت از موهاى رنگ شده

موهاى رنگ شده بيشتر مستعد و در معرض آسيب هستند. بنابراين براى نگهدارى از موهاى رنگ شده بايد نكاتى را رعايت كرد تا آسيب پذيرى آنها هرچه كمتر شود.

 نخستين نكته اى كه بايد رعايت كرد، شستن موهاى رنگ شده با شامپوهايى است كه مخصوص موهاى رنگ شده است. اين شامپوها كه علامت Color enhancer يا Color revival دارند به علت داشتن تركيباتى خاص باعث افزايش جلوه رنگ مو مى شوند.

 نور خورشيد به علت اينكه داراى اشعه است، دشمن مو محسوب مى شود. براى اينكه از تغيير سايه موى رنگ شده تان جلوگيرى كنيد، هرگز مويتان را در معرض آفتاب قرار ندهيد. بلكه كلاه، روسرى و يا با شال آن را پوشانده و در برابر آفتاب از آن محافظت كنيد.

 اين نكته را هرگز فراموش نكنيد كه كلر در آب استخر روى مو تأثير منفى دارد، بنابراين اگر مويتان را خيلى روشن رنگ كرده ايد، كلر استخر رنگ مويتان را زشت و بدرنگ مى كند. اگر به استخر مى رويد حتماً مويتان را با كلاه بپوشانيد و پس از شنا بلافاصله دوش گرفته و موهايتان را شست وشو دهيد.

موهايى را كه رنگ كرده ايد با سشوار به هيچ وجه خشك نكنيد. براى خشك كردن موى رنگ شده فقط از حوله استفاده كنيد و بگذاريد مويتان در هوا خشك شود.

 اگر رنگى كه روى مويتان زده ايد سه سايه روشن تر از رنگ اصلى موى شما است، ناچار هستيد كه هر ماه يكبار لااقل مويتان را رنگ كنيد. اگر فرصت اين كار را نداريد و ريشه ها رشد كرده اند از رنگ هاى استيك كه شبيه به رژ لب هستند استفاده كنيد و ريشه ها را موقتاً رنگ كنيد. قبل از رنگ كردن مو به حمام نرويد و بگذاريد مويتان كمى چرب باشد تا بهتر رنگ را جذب كند.

منبع : روزنامه ایران سه شنبه ۲۱ تير ۱۳۸۴

اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

بازديدکنندگان اين صفحه: 34589 بازديدکنندگان امروز :  7393 کل بازديدکنندگان :  64051473 بازديدکنندگان آنلاين :  2 زمان بارگزاري صفحه:  0.9375