برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
چهارشنبه ١٢ مهر ١٤٠٢
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 31461
 بازدید امروز : 43
 کل بازدید : 64522026
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 1.3281
آبدانان

شهر آبدانان

زيارتگاه سيد صالح الدين محمد

زيارتگاه سيد صالح الدين محمد

شهر آبدانان در دامنه جنوبی کبيرکوه قرار گرفته است. اين شهر منابع طبيعی و معدنی فراوانن مانند نفت و گوگرد دارد و به  علت وجود آب و زمين فراوان، جنگلها و مراتع از نواحی مستعد جهت کشاورزی مي‌باشد. قدمت تاريخی اين ناحيه قدمتی بسيار کهن دارد و آثار ارزنده تاريخی در سراسر آن به چشم می خورد. همچنين اين شهرستان دارای مکانهای تفريحی بسياری می باشد.

مراكز تاريخي و ديدني

صنايع و معادن

دراين منطقه‌منابع كاني فراوان مانند نفت و گوگرد و زاج وجود دارد از ديگر صنايع و معادن اين منطقه اطلاعات مستندي در دست نيست.  

کشاورزی و دام داری

اگرچه به علت فراواني ناهمواری ها، زمين های زراعی بسيار كم وسعتند، اما با اين وجود بيش ترين استفاده از حداقل امكانات برده می شود. نوع كشت به دو صورت آبی و ديم صورت می گيرد. آب كشاورزی از رودخانه های كرخه و آبدانان تامين شده و محصولات آن گندم، جو و برنج می باشد. دامداری پيشه اصلی و مهم اهالی بوده و اكثرا با نگهداری و پرورش گوسفند، بز و گاو نه تنها از فراورده های لبنی حاصله از آن، جهت مصارف داخلی بهره می برند بلكه از فروش دام زنده، گوشت، پشم و روغن به افزايش عايدات خود كمك شايانی می نمايند. اساس اقتصاد آبدانان به ترتيب بر دام داری، كشاورزی و صنايع دستی نهاده شده و صادرات آن دام زنده، پشم، روغن و گندم می باشد. اين شهر منابع كانی فراوان از جمله نفت و گوگرد دارد و به دليل آب و زمين فراوان، جنگل ها و مراتع از نواحی مستعد كشاورزی و دامداری استان ايلام است.  

مشخصات جغرافيايي

شهرستان در دامنه جنوبی كبير كوه، در درازای جغرافيايی 47 درجه و 28 دقيقه و پهنای جغرافيايی 32 درجه و 56 دقيقه و در بلندی 880 متری از سطح دريا قرار دارد. شهرآبدانان مركز شهرستان، در مسير راه ايلام ـ گل گل و در 38 كيلومتری جنوب خاوری دره شهر واقع شده است. شهرستان آبدانان از شمال به دره شهر، از خاور به انديمشك، و از باختر و جنوب به دهلران محدود می باشد. آب و هوای آبدانان معتدل است و ميزان بارندگی بطور متوسط 300 ميلي متر است.  

وجه تسميه و پيشينه تاريخي

اين منطقه از تاريخ و قدمتی ديرينه بر خوردار بوده و آثار ارزنده تاريخی سراسر آن را فرا گرفته است. آثار ‹‹گورگبران›› و ‹‹قلعه كروديت›› از جمله اين آثار می باشند و اهميت تاريخی و قدمت آن را نشان می دهند. اين شهرستان دارای تفرجگاه های متعددی نيز می باشد. 

منابع:

www.ilam-miras.ir

http://www.hamshahrionline.ir

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی