برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
سه شنبه ١١ مهر ١٤٠٢
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 30256
 بازدید امروز : 3503
 کل بازدید : 64517229
 بازدیدکنندگان آنلاين : 20
 زمان بازدید : 2.4217
نیک شهر

شهرستان نیك‌شهر

رقص سیستانی

رقص سیستانی

شهرستان نیك‌شهر كه در سالهای اخیر به شهرستان مستقلی تبدیل شده، قبلاً در محدوده شهرستان ایرانشهر قرار داشت. نیك‌شهر موقعیت طبیعی و جغرافیایی جالب توجهی دارد و مركبات آن بسیار مشهور است. پیشینه تاریخی نیك شهر با تاریخ ایرانشهر پیوند خورده است.قلعه قدیمی چهل دختر از آثار تاریخی مهم نیك‌شهر است.از مراكز ديدنی و باستانی شهر می توان به قلعه چهل دختران، رودخانه کاجو، رودخانه‌کهیر و روستای بوگ اشاره كرد.

 

مکان های دیدنی و تاریخی

 

کشاورزی و دام داری


آب كشاورزی منطقه از كاريزها تامين می شود و خرما، برنج، مركبات، تره بار، گندم، جو، گياهان علوفه‌اي، موز، انبه و زيتون از عمده ترين محصولات كشاورزی اين شهرستان به شمار مي‌آيند. خرما و‌ برنج مهم ترين صادرات اين منطقه هستند.

 

مشخصات جغرافيايي


شهرستان نيك شهر يكي از شهرستان‌هاي استان سيستان و بلوچستان است كه در جنوب اين استان قرار گرفته است. اين شهرستان از شمال به بخش بزمان از جنوب به درياي عمان از خاور به كشور پاكستان و از باختر به استان كرمان محدود مي‌شود . مركز اين شهرستان شهر نيك شهر كه در َ12 °60 طول جغرافيايي و َ13 °26 عرض جغرافيايي و ارتفاع 450 متري از سطح دريا واقع شده است. براساس سرشماري سراسري سال 1375 جمعيت اين شهرستان 148901 نفر برآورد مي‌‌شود.
شهرستان نيك‌شهر دارای آب و هوای گرم و خشك بوده و در بلندی 450 متری از سطح دريا ودر 152 كيلومتری شمال باختری چابهار و در مسير راه ايران‌شهر- چابهار واقع شده است. در سال 1375 اين شهرستان 148901 نفر جمعيت داشته است. مسيرهاي دسترسي به اين شهرستان را راهی به سوی شمال خاوری به درازای 220 كيلومتر تا ايران‌شهر و راهی به سوی جنوب خاوری به درازای 152 كيلومتر تا چابهار تشكيل مي‌دهد.

هندوستان کوچک

هندوستان کوچک

وجه تسميه و پيشينه تاريخي


شهرستان نيك شهر يكي از شهرستان‌هاي استان سيستان و بلوچستان است كه در جنوب اين استان‌قرار گرفته‌است. حاصل‌خيزی منطقه جهت کشت مرکبات و موقعيت ویژه جغرافيايی نيک شهر مهم‌ترين عوامل توجه به آن بوده است. اين منطقه به لحاظ نظامی نيز مورد توجه بوده است چنان‌که آثار يک قلعه در اطراف شهر وجود دارد. در شهرستان نيك شهر نيز مانند ديگر شهرستان‌های استان سيستان و بلوچستان صنعت سوزن‌دوزی رواج دارد كه توسط زنان و دختران اين منطقه توليد مي شود.

منبع:

http://iranology.tebyan.net

http://iranbaluch.4t.com

 گردآورنده:

ندا محبی