برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
سه شنبه ١١ مهر ١٤٠٢
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 30096
 بازدید امروز : 1318
 کل بازدید : 64515044
 بازدیدکنندگان آنلاين : 26
 زمان بازدید : 2.3128
لامرد
لامرد
 
 
تصویری از شهرستان لامرد
بر اساس شواهد موجود، تاريخ لامرد از تاريخ شهر لار متاثر بوده و به نظر می رسد که منطقه لامرد نيز از مناطق مورد توجه حكام هخامنشی جهت ايجاد ضراب‌خانه حكومتی بوده است. هم اكنون بخشی از نيروی كار بنادر حوزه خليج فارس از اين منطقه تامين می شود و منطقه نيز مورد توجه خاص است. مهم ترين صنايع دستی‌شهرستان لامرد را قالی بافی تشکيل می دهد.قالی‌های منطقه‌در شهرها و روستاهای اطراف و بيش تر توسط زنان و دختران بافته می‌شوند.چشمه آب گرم سراب بهرام مهم ترين جاذبه طبيعی شهرستان لامرد به شمار می آيد. مسجد جامع فال، مسجد رييس علی‌خان، امام زاده شاه فرج الله، آتشگاه های دوره ساسانی،باغ‌خفرويه،قلعه باغ چالد، قبرستان علی، مرقد سيد ميراحمد، قبر سيد محی‌الدين، قبرشاه‌فرج‌اله، حمام حاجرخان، روستای ترمان، روستای چاه شرف، قريه سبزپوش، مجموعه تاريخی علی‌خان، حوض های سنگی و سد و آسياب های روستای ركن آباد نيز از مهم‌ترين جاذبه هاي تاريخي اين ناحيه به‌شمار مي‌آيند.

مکان های دیدنی و تاریخی


صنايع و معادن


در اين شهرستان معدن گچ در اطراف روستای ياقلات اين بخش وجود دارد كه به صورت مكانيكی مورد بهره برداری قرار می گيرد. 


کشاورزی و دام داری


اساس اقتصاد بخش لامرد بر پايه كشاورزی و كارگری در بنادر و كشورهای حوزه خليج فارس است. عمده ترين فرآورده های كشاورزی لامرد عبارتند از: گندم، جو، تنباكو، تره بار، كنجد، خرما. آب كشاورزی از چاه های نيمه عميق، چشمه، كاريز و آب باران تامين می شود. به علت گرمی هوا و نا مساعد بودن مراتع در اين شهرستان دام داری به ندرت انجام می گيرد.  


مشخصات جغرافيايي

شهرستان لامرد در جنوب استان فارس، از شمال به شهرستان لار، از خاور و جنوب خاور به استان هرمزگان، و از جنوب و باختر به استان بوشهر محدود می گردد. شهر لار مركز شهرستان، در 53 درجه و 10 دقيقه طول جغرافيايی و 27 درجه و 20 دقيقه عرض جغرافيايی و بلندی 450 متر از سطح دريا قرار گرفته است. لار از آب و هوايی گرم برخوردار است. مسيرهاي دسترسي و ارتباطي اين شهرستان عبارت اند از:
- راه لامرد - لار به طول 220 كيلومتر
- لامرد- كنگان به طول 150 كيلومتر
- لامرد- اوز به طول 180 كيلومتر
اين شهرستان فرودگاه نيز دارد.
جمعيت شهرستان لامرد در سرشماری سال 1375 برابر با 112018 نفر برآورد گرديده است. اهالی اين شهرستان آريايی نژادند و عموما به زبان فارسی با گويش محلی سخن می گويند. ساكنان شهرستان لامرد عموما مسلمان و شيعه و سنی مذهب هستند.  


وجه تسميه و پيشينه تاريخي


نام قديم لامرد تراكمه بوده است و اين نام گذاری به دليل مردمانی است كه از تركمنستان به اين منطقه كوچ كرده اند. اين ناحيه درسال 1310 هـ . ش به لامرد تغيير نام پيدا كرد. بر اساس شواهد موجود، تاريخ لامرد از تاريخ شهر لار متاثر بوده و به نظر می رسد که منطقه لامرد نيز از مناطق مورد توجه حكام هخامنشی جهت ايجاد ضراب‌خانه حكومتی بوده است. هم اكنون بخشی از نيروی كار بنادر حوزه خليج فارس از اين منطقه تامين می شود و منطقه نيز مورد توجه خاص است. 

منبع:

https://fa.wikipedia.org

http://iranology.tebyan.net

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی