برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
سه شنبه ١١ مهر ١٤٠٢
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 24204
 بازدید امروز : 3446
 کل بازدید : 64517172
 بازدیدکنندگان آنلاين : 15
 زمان بازدید : 1.7652
كامياران

شهرستان کامياران

شهرستان کامياران

شهرستان کامياران

يکی ديگر از شهرستان های زيبا و سرسبز استان کردستان شهرستان کامياران است. كامياران يكي از شهرستان‌هاي تازه تأسيس استان كردستان می باشد كه در فاصله شصت و پنج كيلومتري جنوب سنندج واقع شده است. ويژگي‌هاي عمومي، فرهنگي و مردم‌شناختي مردم اين شهرستان نيز همانند ساير نواحي استان كردستان مي‌باشد. اين شهرستان در بهار و پاييز آب و هواي دلپذيري دارد و مي‌تواند پذيرای دوستداران طبيعت باشد.

مراكز ديدني و تاريخي

کشاورزی و دام داری

اقتصاد شهرستان كامياران بر پايه كشاورزی و دامداری استوار می باشد و آب كشاورزی از چاه و رود تامين می گردد. از محصولات كشاورزی اين منطقه می توان گندم، گل آفتابگردان، سويا، بنشن و تره بار را نام برد. دامداری نيز در اين شهرستان رونق داشته و دام و فراورده های دامی اين منطقه به ساير شهرستان ها صادر می شوند.  

مشخصات جغرافيايي

شهرستان كامياران يكی از شهرستان های استان كردستان از نظر جغرافيايی در 46 درجه و 56 دقيقه ی درازای خاوری و 34 درجه و 47 دقيقه ی پهنای شمالی و در ارتفاع 1455 متری از سطح دريا قرار دارد. شهرستان كامياران از شمال به قروه، سنندج و مريوان، از خاور به سنقر از جنوب خاوری به صحنه، از جنوب به كرمانشاه، از جنوب باختری به جوانرود و از باختر به پاوه (استان كرمانشاه) محدود می گردد. آب و هوای اين شهرستان نيمه خشك می باشد. بيش ترين درجه گرما 36 درجه بالای صفر و كم ترين درجه گرما 15 درجه زطر صفر و مقدار بارندگی سالانه به طور متوسط حدود 450 ميليمتر است. 

وجه تسميه و پيشينه تاريخي

كامياران که به تازگی يكی از شهرستان های استان كردستان محسوب شده است در فاصله 65 كيلومتری جنوب سنندج قرار دارد. ويژگی های عمومی، فرهنگی و مردم شناختی اين شهرستان نيز همانند ساير نواحی استان كردستان می باشد. اين شهرستان در فصول بهار و پاييز آب و هوای دلپذيری دارد.  

منبع:

http://kamyaransalamat.blogfa.com

گردآورنده:

نرگس ملک میرزایی