برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
چهارشنبه ١٢ مهر ١٤٠٢
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 30238
 بازدید امروز : 94
 کل بازدید : 64522077
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1.1408
بندر گز
شهرستان بندرگز
جنگل باغو
جنگل باغو: در مسير جاده شاه عباسي و بالاتر از شهرک صنعتي بندرگز واقع شده است
   
شهرستان بندرگز در گذشته از بخش های شهرستان كردكوی در استان گلستان بوده و بعدها به يك شهرستان مستقل كوچك تبديل شده‌است. شهرستان بندر گز در 53 درجه و 57 دقيقه درازای جغرافيايی و 36 درجه و 46 دقيقه پهنای جغرافيايی واقع شده است. بندر گز در 200 كيلومتری شمال‌باختري كردكوی و در 4 كيلومتری شمال راه اصلی گرگان – ساری قرار دارد. همسايه‌هاي اين شهرستان را از شمال‌،خليج گرگان (دريای مازندران) ازخاور شهرستان كردكوی، از جنوب و باختر شهرستان بهشهر تشكيل‌مي دهند. آب و هوای اين شهرستان معتدل مايل به گرم و مرطوب و ميزان بارش ساليانه به طور متوسط 670 ميلی متر است. آب كشاورزی از رودها و چاه‌های ژرف فراهم می شود و محصولات كشاورزی آن را پنبه، گندم، جو، برنج، تره بار و لوبيای روغنی تشكيل مي‌دهند. جنگل‌هاي اين شهرستان وسواحل درياي مازندران در خليج گرگان جاذبه هاي گردشگري اين شهرستان كوچك را تشكيل مي‌دهند.

شهر بندرگز در غرب استان گلستان با 17000 نفر جمعیت در 42 کیلومتری گرگان واقع شده است که از شمال به خلیج گرگان و آبهای نیلگون دریاچه خزر و از جنوب به نواحی جنگلی کوههای جهان مورای سلسله جبال البرز محدود شده است. همجواری دریا ، جنگل ، چشمه های آب و شرایط آب و هوایی موقعیت دیدنی و زیبایی را برای این شهر فراهم نموده است.
یکی از نقاط تفریحی و گردشگری این شهر چشمه قلقلی در 20 کیلومتری بندرگز و در عمق جنگلهای روستای وطناء قرار دارد. سواحل خلیج گرگان و شبه جزیره میانکاله نیز از مهمترین جاذبه های طبیعی این شهر محسوب می شود.

تاریخچه شهر :

بندرگز در گذشته با نامهای کناره یا قصه کناره بعنوان ساحل شهر استر آباد محسوب می شد و هم اکنون آثار تاریخی با قدمت 500 ساله می توان در این منطقه مشاهده کرد که ازآن جمله ، کافر تپه، خرابه های آتشکده قدیمی ، مار قلعه، دین تپه، تپه عبداللهی ، قدیم قلعه، عروس قلعه است.

دیدنی های بندر گز:

منبع:

http://fa.wikipedia.org

 http://irantoorism.akairan.com

http://www.bandarboy.blogfa.com

گردآورنده:

حسین تجلی زاده خوب