34
برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
شنبه ٠٥ فروردين ١٤٠٢
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
رودان
نام پيشين رودان «رودكان» برگرفته از وجود رودهای بسياری است که جلوه های طبيعی و توانمندی های زيستی اين منطقه را رونقی ويژه بخشيده اند. شهرستان رودان، با پهنه ای حدود 5/2744 كيلومتر مربع، در شمال خاوری استان هرمزگان، قرار دارد و بلندی آن از سطح دريا حدود 192 متر است. اين شهرستان از سوی شمال به استان كرمان و شهرستان حاجی‌آباد، از خاور به استان كرمان، از باختر به شهرستان بندر عباس و از جنوب به شهرستان ميناب محدودمی شود. شهرستان رودان از نظر اقليمی دارای آب و هوای گرم وخشك بوده و بلندی آن از سطح دريا 200متر است. فاصله اين شهرستان با كرانه، موجب شده يكی از نقاط خوش آب و هوای استان هرمزگان به شمار رود. بيش ترين درجه حرارت در تابستان 3/44 و كم ترين آن در زمستان 3 درجه سانتی گراد بالای صفر و ميانگين دمای سالانه آن در سال 1374 هـ . ش، 2/27 درجه سانتی گراد بوده و ميانگين بارندگی آن6/471 ميلی مترگزارش شده است.
  
کشت صیفی جات در شهرستان رودان
عکس: http://roudannews.mihanblog.com

در شهرستان‌رودان به دليل‌آب‌و‌هوای‌مناسب،باغ‌داری‌وپرورش درخت خرما و مركبات(ليموترش ) رواج بسياری دارد، تا جايی كه ليمو ترش به عنوان فرآورده پايه منطقه به شمار می رود. 7 هزار و پانصد هكتار از زمين های اين ناحيه زير كشت ليمو ترش است و سالانه 120 هزار تن ليمو ترش توليد می شود. در سال های اخير، گونه ای از درخت ليمو ترش، در شهرستان رودكان شناسايی شده كه بدون خار هستند. اين نوع درخت كار برداشت را برای كشاورزان آسان کرده و از شكسته شدن سر شاخه های جوان و افت محصول سال بعد جلوگيری می کند. اين گونه جديد ليمو ترش « رودان لايم» نام دارد كه به تاييد موسسه تحقيقات مركبات كشور رسيده است و بر روی گونه جديد تری به نام «امير لايم » نيز تحقيقاتی به عمل آمده است. فرآورده های كشاورزی شهر دهبارز از شهرستان رودان گندم، جو، كمی برنج، سبزی و جاليز بوده و خرما و مركبات اين ناحيه از مرغوبيت ويژه ای برخوردار است. در اين شهرستان دامداری و پرورش دام و طيور به شيوه سنتی انجام می شود. از جمله صنايع دستي اين شهرستان صنعت حصيربافي است كه از قديمي ترين صنايع دستي اين شهرستان محسوب مي‌شود در واقع مي توان گفت قديمي ترين صنايع دستي استان هرمزگان است كه با استفاده از شاخه برگ نخيلات در تمام آباد‌ي‌هاي اين شهرستان ساخته مي‌شود.
صف بنزین در پمپ بنزین داخلی شهر
عکس: http://roudannews.mihanblog.com

كوه اسپيری‌ در 2 كيلومتری شمال، كوه كری خواجه در 3 كيلومتری شمال باختری، كوه سبز در 9 كيلومتری باختر و كوه زندان در 8 كيلومتری جنوب باختری دهبارز از جمله مكان‌هاي ديدني مهم اين منطقه به شمار مي‌آيد.
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

بازديدکنندگان اين صفحه: 35974 بازديدکنندگان امروز :  929 کل بازديدکنندگان :  64282704 بازديدکنندگان آنلاين :  1 زمان بارگزاري صفحه:  1.0312