برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
سه شنبه ١١ مهر ١٤٠٢
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 20393
 بازدید امروز : 8204
 کل بازدید : 64521930
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 1.0157
لوشان

لوشان

نیروگاه برق لوشان

شهرستان لوشان ، جنوبي ترين شهر استان گيلان و در مسير رشت – قزوين در فاصله 93 كيلومتري مركز استان واقع است . بيشتر جمعيت اين شهر از اقوام لر . لک و ترکهاي مهاجر هستند. پس از وقوع زلزله سال 69 بدليل مهاجرت گسترده روستائيان از دهات کوهستاني اطراف ترکيب جمعيتي آن دوباره دچار تغيير شد. دراين شهر دو کارخانه سيمان فعاليت دارد . آب و هواي آن گرم وخشک است و اقتصاد گروههايي ازمردم از طريق کشاورزي و زيتونکاري ميگذرد.

مراکز دیدنی و زیارتی:

درسالهاي اخير وجود امامزاده محمد حنفيه که به روايتي فرزند امام علي است باعث حضور گسترده مردم شهرهاي اطراف در روزهاي مذهبي گرديده است. اين امامزاده در روستاي مرتفع بيورزن در15کيلومتري شمال شرقي لوشان واقع است. پل خشتي لوشان روي رودخانه شاهرود ( يكي از شاخه هاي سفيد رود) ساخته شده است . پل لوشان داراي چهار دهانه به ابعاد مختلف و نيز موج برگردانهايي در قسمت پايه ها است. كوره پوش هايي در ميان پايه ها از سنگيني پل مي كاهد و در مواقع افزايش سطح آب ، گذر رود را تسهيل مي كند. طول كلي اين پل 100 متر و عرض آن هفت متر است . در دو طرف مسير عبور عابر، جان پناه وجود دارد و كف پل با قلوه سنگ فرش شده است. سد سفيد رود تقريبا پنجاه متر قبل از اين پل ساخته شده است.

منابع:

http://fa.alalam.ir

http://www.niroopress.com

گردآورنده:

فاطمه ملک میرزایی