11
برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
دوشنبه ٢٣ فروردين ١٤٠٠
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
[فراموشی کلمه عبور]
مربای زردآلو

 

 

 

مربای زردآلو
Confiture d Abricote Apricot Jam
Apricot

 عکس: www.faqs.org

مواد لازم برای 3 کیلوگرم مربا:

زردآلو بدون هسته نصف شده

( هسته ها را نگه دارید)

2.5 کیلوگرم

شکر

1.5 کیلوگرم

طرز تهیه:

به طور کلی باید زردآلوهای بدون هسته را وزن کنید و به مقدار 4/3 از آن، شکر بریزید.

زردآلو و شکر را لایه لایه در ظرفی بریزید ، به طوری که لایه ی آخر شکر باشد. سپس در ظرف را بگذارید و اجازه دهید یک شب تا صبح بماند.

روز بعد یک مشت از هسته ها را بشکنید و دانه ها را خارج کنید. حدود نیم لیتر آب را جوش آورید، دانه ها را در آن ریخته و بگذارید 5 دقیقه بجوشد. سپس آنها را آبکش کرده و پوسته آنها را جدا کنید.

مخلوط زردآلو و شکر را در قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار داده سپس به جوش آورید. بعد بگذارید ریزریز بجوشد تا زردآلوها شفاف شوند: یک ساعت یا کمی بیشتر. بعد کف مربا را بگیرید.

سپس دانه های آبکش کرده را درمایه زردآلو بریزید و  پس از خنک شدن در ظرف  بریزید

Confiture d Abricote Apricot Jam

 

مربا را در ظرف های دردار نگهداری کنید.

منابع:

  http://www.a-taste-of-france.com

 http://liliashpaz.blogfa.comاوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

بازديدکنندگان اين صفحه: 19873 بازديدکنندگان امروز :  1434 کل بازديدکنندگان :  61677138 بازديدکنندگان آنلاين :  3 زمان بارگزاري صفحه:  1.1406