6
برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٩ تير ١٤٠١
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
[فراموشی کلمه عبور]
اریتره
نام رسمی کشور :
اریتره
(State of Eritrea)
پایتخت :  اسمره
زبان رسمی :  تیگرینهای (اکثریت)،تیگرهای ، عربی، عفاری ساهو
نوع حکومت :  جمهوری
مذهب :  اسلام سنی ، مسیحی قبطی
واحد پول : ناکفا
عضویت : 
جمعیت :  4,447,307 نفر (July 2004 est.)
روز استقلال :
شهرهای عمده : مصوع ، عصب ، کرن
امید طول عمر :  تینگرینا، تیگره، عفارو هرارب
رشد سالانه جمعیت : 
نژاد : 
مساحت :  121320 کیلومتر مربع
خط ساحلی :  خط ساحلی ندارد
مختصات جغرافیایی :  15درجه شمالی و39 درجه شرقی

نقشه جفرافیایی

نقشه سیاسی

حکومت :  جبهه آزاديبخش خلق اريتره (EPLF) كنترل اريتره را در مه 1991 در دست گرفت و دولت انتقالي را تا زمان تصويب قانون اساسي اداره مي‌كند. حكومت قانوني چند حزبي قرار است در 1995 بر پا گردد.

آموزش :  ميزان باسوادي: اين آمار موجود نيست. سنين تحصيل اجباري: تحصيل براي حداكثر 12 سال از سن 6 سالگي رايگان است ولي اجباري نيست. تعداد دانشگاه : 1.

تاریخ

مستعمره ایتالیایی اریتره از نواحی ساحلی اتیوپی و زمینهای مورد ادعای ترکان عثمانی در ۱۸۹۰ ایجاد شد. اریتره که به صورت پایگاهی برای تسخیر اتیوپی (۱۹۳۵ تا ۱۹۳۶) از سوی ایتالیا استفاده گردید. در ۱۹۴۱ زمانی که ایتالیایی‌ها از شرق آفریقا اخراج شدند، تحت حکومت بریتانیا درآمد.

در ۱۹۵۲ این سرزمین به صورت ایالتی خودمختار با اتیوپی تشکیل فدراسیون داد ولی الحاق آن به عنوان یکی از استانهای اتیوپی در ۱۹۶۲ شورشی را بر ضد اتیوپی آغاز کرد که تا ۱۹۹۲ به طول انجامید.

در ۱۹۷۷ چریکهای اریترهای این سرزمین را تقریبا به طور کامل از وجود نیروهای اتیوپی پاکسازی کردند، ولی دولت مارکسیست اتیوپی به رهبری سرهنگ منگستو با استفاده از سلاحهای شوروی به جنگ پرداخت و در سال بعد وضعیت را بر عکس کرد. جبهه آزادیبخش خلق اتیوپی با جبهه آزادیبخش تیگره اتیوپی در سرنگونی منگیستو در ۱۹۹۱ مؤثر بود و در آن سال اریتره عملا از اتیوپی جدا گشت. همه‌پرسی در اریتره در آوریل ۱۹۹۳ با اکثریتی جامع استقلال را مورد تائید قرار داد و طبق برنامه این سرزمین در ۲۴ مه ۱۹۹۳ به استقلال کامل رسید.

سیاست

جبهه آزادیبخش خلق اریتره (EPLF) کنترل اریتره را در مه ۱۹۹۱ در دست گرفت و دولت انتقالی را تا زمان تصویب قانون اساسی اداره می‌کند. حکومت قانونی چند حزبی از ۱۹۹۵ بر پا گشته‌است.


کل نیروهای دفاع: ۰۰۰/۶۰ (۱۹۹۱).


تقسیمات کشوری


تقسیمات کشوری اریتره

مناطق شش گانه کشور اریتره

 1. مرکزی Centra
 2. جنوبی Southern
 3. گاش-بارکا Gash-Barka
 4. آنسبا Anseba
 5. دریای سرخ شمالی Northern Red Sea
 6. دریای سرخ جنوبی Southern Red Sea

جغرافیا


نقشه اریتره

اریتره از شمال و غرب با سودان، از جنوب با اتیوپی و جیبوتی و از شرق با دریای سرخ هم مرز است. بیش از ۹۰۰ کیلومتر در کرانه دریای سرخ ساحل دارد. مجمع‌الجزایر دهلک در نزدیکی بندر مصوع در دریای سرخ قرار دارد. اریتره از لحاظ طبیعی دنباله فلات مرتفع اتیوپی است، با این حال جلگه‌های پست ساحلی نیز در این کشور وجود دارد.

شهرهای عمده آن مصوع، عصب و کرن است.

 • رود مهم: برکه (فصلی)
 • بلندترین نقطه: قله رامو با ارتفاع ۲۱۳۰ متر.


اقتصاد

جنگ جدایی طلبانه ۳۰ ساله اقتصاد را متلاشی کرده‌است. نیروی کار عمدتا در بخش کشاورزی اشتغال همچنین به پرورش دام برای پوست (کالای عمده صادراتی) می‌پردازد. بارندگی ناکافی و غیر قابل اعتماد خطر دائمی است. منبع عمده طبیعی نمک است.

مردم

 • زبان: تیگرینهای (اکثریت)، تیگرهای، عربی، عفاری ساهو
 • مذهب: اسلام سنی، مسیحی قبطی
 • نژادهای مردم: تینگرینا، تیگره، عفار و هرارب

آموزش

میزان باسوادی: ۷۱%.
سنین تحصیل اجباری : تحصیل برای حداکثر ۱۲ سال از سن ۶ سالگی رایگان است ولی اجباری نیست.
تعداد دانشگاه :1

منابع:http://www.tebyan.net & http://fa.wikipedia.org


اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

بازديدکنندگان اين صفحه: 26360 بازديدکنندگان امروز :  4371 کل بازديدکنندگان :  64069956 بازديدکنندگان آنلاين :  2 زمان بارگزاري صفحه:  0.8437