35
برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٩ تير ١٤٠١
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
[فراموشی کلمه عبور]
امارات متحده عربی
نام رسمی کشور :
امارات متحده عربی (الامارات العربیه المتحده)
(United Arab Emirates)
پایتخت :  ابوظبی
زبان رسمی :  عربی (رسمی)، انگلیسی (بازرگانی)
نوع حکومت :  امیرنشین متحده
مذهب :  اسلام سنی
واحد پول : درهم امارات
عضویت :  سازمان ملل متحد، سازمان كشورهاي صادر كننده نفت، شوراي همكاري خليج فارس.
جمعیت :  2,523,915 نفر (July 2004 est.)
روز استقلال :
شهرهای عمده : دوبی, شارجه, العین
امید طول عمر :  71سال
رشد سالانه جمعیت :  1.57درصد(July 2004 est.)
نژاد : 
مساحت :  82,880 کیلومتر مربع
خط ساحلی :  1318 کیلومتر
مختصات جغرافیایی :  24درجه و00دقیقه شمالی و54 درجه و 00 دقیقه شرقی

نقشه جفرافیایی

نقشه سیاسی

حکومت :  حكام موروثي هفت امير نشين – كه سلاطين مطلقه هستند – شوراي عالي حكام را تشكيل مي‌دهند و يك نفر را از ميان خود به رياست شورا انتخاب مي‌كنند. نخست وزير و هيأت وزيران را رئيس شوراي عالي انتخاب مي‌كند. شوراي عالي 40 عضو شوراي ملي فدرال را كه نقش مشورتي دارد براي دوره‌اي 2 ساله تعيين مي‌كند.  هيچ حزب سياسي وجود ندارد.  امارات نام امارت مساحت(كيلومتر مربع) مرکز ابوظبي 67,3750 ابوظبي ام القوين 750 ام القوين دولبي 3900 دوبي رأس الخيمه 1700 رأس الخيمه شارجه 2600 شارجه عجمان 250 عجمان فجيره 1150 فجيره
آموزش :  ميزان باسوادي: 5/53% (1975). سنين تحصيل اجباري : 6 تا 12 سال. تعداد دانشگاه: 1

دفاع :  كل نيروهاي مسلح: 000/44 (1991). خدمت سربازي: داوطلبانه

محدودهٔ امارات متحده عربی

محدودهٔ امارات متحده عربی: از شمال وشمال غربی خلیج فارس، از جنوب وجنوب غربی سلطنت عمان و عربستان سعودی، از سمت مغرب به دولت قطر و عربستان سعودی، واز سمت مشرق به دریای عمان و خلیج عمان و سلطنت عمان محدود می‌شود.

وجه تسمیه

تسمیت این کشور بنام «امارات» از آنجاست که پس از تشکیل اتحادیه هفت امارت امیرنشین تأسیس شده‌است، امارات هفت‌گانهٔ که دولت امارات متحده عربی را تشکیل می‌دهند به شرح زیر است:

 • ابوظبی
 • دبی
 • شارجه
 • عجمان
 • ام‌القوین
 • رأس‌الخیمه
 • فجیره

تأسیس

این کشور در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی تأسیس شده‌است. قبل از تأسیس دولت اتحاد امارات متحده عربی، این منطقه «امارات متصالحه» نام داشته‌است، همچنین امارات ساحل عمان نیز نامیده شده‌است.


قصر الامارات


قصر الامارات


نقشه امارات


تقسیمات کشوری امارات متحده عربی


صحرای امارات

بنیادگذار امارات متحده عربی

موسس و بنیادگذار حکومت امارات متحده عربی شیخ زاید بن سلطان آلنهیان بوده که با همکاری شیخ راشد بن سعید آل مکتوم به تأسیس این اتحاد همت گماردند. اولین نخست وزیر در حکومت دولت اتحاد شیخ مکتوم بن راشد بود. پس از درگذشت مؤسس دولت اتحاد امارات، رئیس حکومت امارات در سال ۲۰۰۴ (میلادی) شیخ خلیفه بن زاید و نایب رئیس و نخست وزیر آن شیخ محمد بن راشد حاکم دبی هستند.

فرهنگ و دین

امارات با ریشه‌هایی که در فرهنگ اسلامی دارد، روابط قویی با سایر جهان عرب و جهان اسلام برقرار کرده‌است. دولت امارات عمدتا از طریق بنیاد فرهنگی ابوظبی، در صدد حفظ شکل‌های سنتی هنر و فرهنگ است. هر چند، تغییرات چشمگیری در زندگی اجتماعی صورت گرفته‌است، نگرش به زنان تغییر کرده‌است و ورزش‌های جدیدی در کنار شتر سواری سنتی کم کم رایج می‌شوند، همچون ورزش گلف، بیابان کهن دوبی و مسابقات گلف ابوظبی و گران ترین مسابقهٔ اسب دوانی جهان، جام جهانی دوبی، که هر سال در ماه مارس(اسفند-فروردین) برگزار می‌شود.  در امارات، بر خلاف کشور همسایه اش عربستان، که سعی بر جلوگیری از رواج دین‌های دیگر دارد. کلیساهای بسیاری وجود دارد. به دلیل اینکه بسیاری از آسیایی‌ها، امارات را به عنوان وطن دوم خود پذیرفته‌اند، رستوران‌ها و مراکز فرهنگی آسیایی بسیاری در این کشور وجود دارد. همچنین تعداد کمی مرکز و مدرسهٔ اروپایی نیز وجود دارد.

وضعیت حقوق بشر

وضعیت حقوق بشر در امارات متحده عربی همواره مورد انتقاد سازمان‌های حامی حقوق بشر بوده‌است. شهروندان حق انتخاب و یا تغییر دولت و عضویت در احزاب سیاسی را به دست نیاورده‌اند. در طول تاریخ این کشور تنها یک انتخابات در سال ۲۰۰۶ برگزار شده‌است. که مجمع تشکیل شده بوسیله انتخابات هیچ گونه حق قانونگذاری ندارد. کارگران خارجی از بسیاری از حقوق کار محروم هستند امارات متحده عربی بسیاری از معاهدات بین المللی درباره حقوق کارگران را امضا نکرده‌است.

دولت امارات همچنین محدودیت‌های گسترده‌ای را برای آزادی بیان بوجود آورده‌است. این کشور رسانه‌ها را از انتقاد از مقامات سیاسی و مشکلات اقتصادی کشور برحذر داشته‌است. همچنین خودسانسوری نیز به طرز گسترده در رسانه‌های اماراتی وجود دارد.

رسانه

در حالی که رسانه یکی از نخستین صنایع است که امارات دوبی سعی بر گسترش آن در بسیاری از شهرهای کوچک کرده، مسائل مهمی دربارهٔ آزادی بیان در امارات به قوت خود باقی مانده‌است. شهر رسانه‌ای دوبی، دوبی را به مرکز رسانه در منطقه تبدیل کرده‌است، و شامل ایجاد رسانه، از صنعت چاپ گرفته تا تلویزیون و رسانهٔ جدید و همچنین تبلیغات و صنعت بازاریابی می‌باشد.

شماری از سازمان‌های خبری بین المللی که شامل رویترز، آسوشیتد پرس، فرانس پرس، بلومبرگ، داو جونز نیوزوایرز، سی ان ان و بی بی سی می‌باشند، همگی در شهر رسانه‌ای دوبی حضور دارند، و می‌توانند آزادانه در مورد حوادث منطقه‌ای و محلی گزارش تهیه کنند. با این وجود، محدودیت‌هایی برای رسانه‌های محلی وجود دارد، و به شدت از هر گونه انتقادی در مورد خانوادهٔ سلطنتی منع شده‌اند. روزنامه‌های انگلیسی زبان مهم امارات عبارتند از:

 • گلف نیوز, پر تیراژ ترین روزنامه
 • امیریتز ایونینگ پوست, تنها روزنامه انگلیسی عصر
 • 7روز, پر تیراژترین تبلوید
 • خلیج تایمز, دارای رتبه دوم در تیراژ
 • امیریتز تودی, روزنامه‌ای دولتی

تعطیلات

تاریخ فارسی عربی
۱ ژانویه روز آغاز سال میلادی رأس السنة المیلادیة
متغیر عید قربان عید الأضحی
متغیر تقویم اسلامی سال جدید رأس السنة الهجریة  
۶ اوت شیخ زاهد بن سلطان آل نهیان تاجگذاری عید جلوس الشیخ زاید بن سلطان آل نهیان  
متغیر معراج پیامبر الإسراء و المعراج  
۲ دسامبر روز ملی العید الوطنی  
متغیر پایان ماه رمضان عید الفطر

رعد و برق روز بارانی در امارات (۲۶/۳/۲۰۰۹)

 رؤسا و نخست وزیران امارات متحده عربی

 1. رؤسا:
 • شیخ زاید بن سلطان آل نهیان (۱۹۷۱ _ ۲۰۰۴) میلادی.
 • شیخ خلیفه بن زاید بن سلطان آلنهیان (۲۰۰۵ _....).
 1. نخست وزیر:
 • شیخ مکتوم بن راشد آل مکتوم ( ۱۹۷۱_ ۱۹۷۶) میلادی.
 • شیخ راشد بن سعید آل مکتوم (۱۹۷۶ _ ۱۹۹۰) میلادی.
 • شیخ مکتوم بن راشد آل مکتوم (۱۹۹۰ _ ۲۰۰۶) میلادی.
 • شیخ محمد بن راشد آل مکتوم (۲۰۰۶_....).


رؤسا: شیخ زاید بن سلطان آلنهیان (۱۹۷۱ _ ۲۰۰۴) میلادی. شیخ خلیفه بن زاید بن سلطان آلنهیان (۲۰۰۵ _....). نخست وزیر: شیخ مکتوم بن راشد آل مکتوم (۱۹۷۱ _ ۱۹۷۶) میلادی. شیخ راشد بن سعید آل مکتوم (۱۹۷۶ _ ۱۹۹۰) میلادی. شیخ مکتوم بن راشد آل مکتوم (۱۹۹۰ _ ۲۰۰۶) میلادی. شیخ محمد بن راشد آل مکتوم (۲۰۰۶_....).

نگارخانه

فرودگاه شارجه (امارات)

راه العین، دبی

قریه تراث (ابوظبی)

ابوظبی در شب

	 نافوره کورنیش ابوظبی

	 برج ابوظبی

	 دریاچه خالد (شارجه)

باغ وحش (العین)

منابع:http://www.tebyan.net & http://fa.wikipedia.org

اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

بازديدکنندگان اين صفحه: 28355 بازديدکنندگان امروز :  4298 کل بازديدکنندگان :  64069883 بازديدکنندگان آنلاين :  6 زمان بارگزاري صفحه:  0.9062