51
برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
دوشنبه ٠٦ تير ١٤٠١
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
[فراموشی کلمه عبور]
ترینیداد و توباگو
نام رسمی کشور :
جمهوري ترينيداد و توباگو
(Republic of Trinidad and Tobago)
پایتخت :  پورت آو اسپِين
زبان رسمی :  انگليسي ( رسمي )، هندي ( 25% ).
نوع حکومت :  دموکراسی مبتنی بر پارلمان
 
مذهب :  كاتوليك رومي ( 34% )، هندو ( 25% )، انگليكن ( 15% )، اسلام سني ( 6% )
واحد پول : دلار ترینیداد و توباگو(Trinidad and Tobago Dollar)
عضویت :  سازمان ملل متحد، جامعة كشورهاي مشترك‏المنافع، بازار مشترك و جامعة كارائيب، سازمان كشورهاي امريكايي.
جمعیت :  1,095,585 نفر (July 2004 est.)
روز استقلال :
شهرهای عمده : سان فرناندو, آريما
امید طول عمر :  70 سال
رشد سالانه جمعیت :  0.71%- (July 2004 est.)
نژاد : 
مساحت :  5,128کیلومتر مربع
خط ساحلی :  362کیلومتر
مختصات جغرافیایی :  11 درجه شما لی و 61 درجه غربی

نقشه جفرافیایی

نقشه سیاسی

حکومت :  31 عضو سنا -‏ يكي از دو مجلس پارلمان -‏ را رئيس جمهور انتصاب مي‏كند. رئيس جمهور ضمن يك نشست مشترك پارلمان انتخاب مي‏شود. 36 عضو مجلس نمايندگان با رأي تمامي افراد بالغ براي پنج سال انتخاب مي‏گردند. رئيس جمهور شخصي را به نخست‏وزيري انتصاب مي‏كند كه از پشتيباني اكثريت مجلس نمايندگان برخوردار است.  احزاب عمدة سياسي عبارتند از: • ملي براي بازسازي ( ائتلاف سوسياليستي ) • جنبش ملي خلق (ميانه‏رو) • كنگرة متحد ملي ( سوسياليست )  جزيرة خودمختار • توباگو داراي خودگرداني كامل داخلي است. • توباگو • مساحت : 301 كيلومترمربع. • مركز: اسكاربورو.
آموزش :  ميزان باسوادي : 1/96% ( 1985 ). سنين تحصيل اجباري : 5 تا 11 سال. تعداد دانشگاه : 1.
دفاع :  كل نيروهاي مسلح : 2650 ( 1991 ). به‏علاوة 4000 پليس شبه‏نظامي. خدمت سربازي ندارد.
جغرافیا :  ترينيداد پستي و بلندي فراوان دارد. توباگو كوهستاني‏تر است.  رودهاي مهم : كاروني، اوروتوا، اوروپوش.  بلندترين نقطه : قلة آريپو، 940 متر در ترينيداد.  آب و هوا :‌ ترينيداد آب و هوايي مرطوب و استوايي دارد. فصل خشك از ژانويه تا مه است.
اقتصاد :  نفت و فرآورده‏هاي پتروشيمي نقاط اتكاي اقتصادي اين كشور است. ترينيداد ذخاير مهم گاز طبيعي و نفت نيز دارد. صنعت توريسم منبع بزرگي براي درآمد ارز خارجي است.

تاریخ معاصر :  ترينيداد در 1797 به تملك بريتانيا درآمد؛ توباگو در 1802 به بريتانيا واگذار شد. بردگان افريقايي براي كار در مزارع توليد شكر آورده شدند، ولي پس از لغو برده‏داري در دهة 1830، كارگران از هند آمدند. در 1899 اين جزاير به صورت مستعمرة واحد ادغام شد و در 1962 تحت رهبري دكتر اريك ويليامز استقلال يافت. سياستهاي معتدل ويليامز مزاياي اقتصاديي در پي داشت ولي موجب برانگيختن شورش طرفداران جنبش قدرت سياهپوستان و ارتش در 1970 شد. از 1976 حكومت اين كشور جمهوري بوده است. در ژوئيه 1990، گروه كوچكي از بنيادگرايان اسلامي در تلاشي براي برپايي كودتا نخست‏وزير و چندين وزير دولت و نمايندة پارلمان را به گروگان گرفتند.


 
شهرهای ترینیداد و توباگو

آریما | پرت آو اسپاین | پوینت فورتین | چاگواناس | سان فرناندو


اقتصاد

ترینداد و توباگو به عنوان موقعیت جهانی برای سرمایه گذاری موسسسه‌های بین‌المللی، اعتبار و آوازهٔ شگرفی از آن خود کرد. در آخرین چهار سال، بخش گاز طبیعی اقتصاد این کشور را بسیار رونق بخشید. صنعت جهانگردی در حال رویش ولی هنوز بدان اهمیتی که در بقیهٔ جزایر کارائیب است نرسیده‌است. تورم اقتصادی اندک و تراز بازرگانی به اقتصاد ترینداد و توباگو کمک می‌دهد. در سال ۲۰۰۲ اقتصاد شاهد رشد استوار صنعت نفت بود. از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۰۶ اقتصاد و عمران بسیار رشد کرد و تولید ناخالص داخلی به دو برابر و تقریباً به ۹۰ میلیارد دلار رسید[نیازمند منبع]، ولی به صورتی که باعث زیاد شدن نرخ تورم گشت. بیم از این است که اگر رشد اقتصاد به این نسبت بسیار تند و با گسترش تورم اقتصادی و همچنین نرخ بالای بنزین و نفت، در آینده به اقتصاد لطمه زند.

منابع:http://www.tebyan.net & http://fa.wikipedia.org

اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

بازديدکنندگان اين صفحه: 22289 بازديدکنندگان امروز :  7409 کل بازديدکنندگان :  64051489 بازديدکنندگان آنلاين :  4 زمان بارگزاري صفحه:  0.7188