29
برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
دوشنبه ٠٦ تير ١٤٠١
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
[فراموشی کلمه عبور]
نائورو
نام رسمی کشور :
جمهوري نائورو
(Republic of Nauru)
پایتخت :  پايتختي رسمي ندارد. يان -‏ كه بزرگترين آبادي است -‏ پايتخت بالفعل مي‏باشند. دو مانياب آبادي بزرگ ديگري است ولي آمار جمعيت هيچكدام موجود نيست.
زبان رسمی :  نائورويي ( رسمي )، انگليسي
نوع حکومت :  جمهوري
مذهب :  كليساي پروتستان نائورو ( اكثريت )، كاتوليك رومي ( اقليت
واحد پول : دلار استرالیا
عضویت :  جامعة كشورهاي مشترك‏المنافع ( عضو ويژه )، جامعة كشورهاي جنوب اقيانوس آرام.
جمعیت :  12.809 نفر (July 2004 est
روز استقلال :
شهرهای عمده :
امید طول عمر :  69سال
رشد سالانه جمعیت :  1.87%درصد (July 2004 est.)
نژاد : 
مساحت :  21کیلومتر مربع
خط ساحلی :  30کیلومتر
مختصات جغرافیایی :  0 درجه و 32 دقیقه جنوبی و 166 درجه و 55 دقیقه شرقی

نقشه جفرافیایی

نقشه سیاسی

حکومت :  پارلمان 18 نفره با رأي تمامي افراد بالغ هر سه سال انتخاب مي‏گردد. پارلمان، رئيس جمهور را انتخاب، و او نيز كابينة‌وزيران را انتصاب مي‏كند.  حزب دموكرات نائورو ( مخالف ) تنها حزب قانوني رسمي است.
آموزش :  ميزان باسوادي : 99%. سنين تحصيل اجباري : 6 تا 16 سال. تعداد دانشگاه : يك مركز الحاقي دانشگاهي از دانشگاه ساوت پاسيفيك ( كه مقر آن در فيجي است ) موجود مي‏باشد.

دفاع :  كل نيروهاي مسلح : نيروهاي مسلحي وجود ندارد. استراليا مسؤول دفاع از نائورو است

جغرافیا :  نائورو آتولي مرجاني و كم ارتفاع است.  رودهاي مهم : هيچ رود مهمي وجود ندارد.  بلندترين نقطه : در فلات مركزي، 68 متر.  آب و هوا : نائورو با بارندگي سنگين، به ويژه در ماههاي نوامبر تا فوريه، آب وهوايي استوايي دارد.
اقتصاد :  اقتصاد نائورو تقريباً به طور كامل وابسته به صادرات سنگ فسفاتي است و پيش‏بيني مي‏شود كه ذخاير آن تا 1995 به پايان برسد. كشتي‏راني و خدمات هوايي و تسهيلات « پناهگاه مالياتي » براي دوران پس از اتمام فسفات برنامه‏ريزي شده است.

تاریخ معاصر :  در 1888، به دنبال تقاضاي حفاظت آلمانيهاي مقيم اين جزيره طي ناآرامي بين 12 طايفة نائورو، آلمان اين جزيره را ضميمه كرد. در 1914، استراليا نائورو را تسخير كرد و ادارة آن را -‏ به غير از مدت اشغال ژاپنيها ( 1942 تا 1945 ) -‏ تا زمان اعطاي استقلال در 1968، به عهده داشت.

منبع:http://www.tebyan.net


اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

بازديدکنندگان اين صفحه: 26753 بازديدکنندگان امروز :  6758 کل بازديدکنندگان :  64050838 بازديدکنندگان آنلاين :  12 زمان بارگزاري صفحه:  1.5613