برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٧ آذر ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2941
 بازدید امروز : 2616
 کل بازدید : 62985050
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.7030
امامزاده عزیز ، تهران

امامزاده عزیز ، تهران

امامزاده عزیز ، تهران

در دامنه تپه هاي شمال شرقي اوين و در مجاورت روستاهاي اوين و درکه بر فراز تپه اي که داخل دانشگاه شهيد بهشتي قرار گرفته، در ميان درختان سرسبز و در محيطي با صفا، بقعه و زيارتگاه خوش منظر و زيبايي متعلق به امامزاده عزيز(ع) وجود دارد که از نوادگان امام موسي کاظم(ع) است. بناي اصلي آن قبر کوچک مستطيلي متناسبي با سقف گنبدي بيضي شکل است.

امامزاده عزیز ، تهران

امامزاده عزیز ، تهران

بناي اوليه آن مربوط به قبل از دوران قاجاريه است که در سالهاي بعد در دو طرف شرق و غرب اين قبر دو اتاق ساده افزوده اند و ايوان پهن و وسيعي هم با جرزهاي سنگي و نرده چوبي ساده در قسمت جنوب بقعه، مشرف به قريه اوين، احداث نموده اند. قبلا داخل حرم کوچک بقعه حفاظ چوبي ساده با خانه بنديهاي مربع درشت، اطراف مرقد را احاطه کرده بود. بنا بر زيارتنامه موجود، ايشان عموي گرامي امامزاده مطيب(ع) است که مرقد آن حضرت نيز در روستاي اوين واقع شده است.

به سبب شکل و رنگ سرخ گنبد شيرواني بقعه امامزاده عزيز(ع)، مردم بومي اين بقعه را به نام امامزاده اناري خوانده اند. بقعه مزبور داراي امکانات رفاهي مناسب براي استفاده زائرين است.

منبع:

http://www.beytoote.com

 گردآورنده: 

کاوه ملک میرزایی