برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2310
 بازدید امروز : 603
 کل بازدید : 61453325
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.8750
امامزاده‌ هادی-علی‌نقی

امامزاده‌ هادی-علی‌نقی

نزدیک تپه بزرگ تاریخی و کاروانسرای ینگه، بنایی ۵۰۰ ساله به چشم می خوره که متعلق به دو تن از فرزندان امام موسی کاظم(ع) است. تزئینات ایوان این امامزاده با آجر هفت رنگ دوره قاجاریه است و قوس بزرگ و لچکی های قوس سر در ورودی بنا دارای به شیوه معلقی ساخته شده اند. ساختمان اصلی این بنا از آثار دوره صفویه به شمار می ره.

در مسیر کرج- قزوین، نرسیده به شهر هشتگرد و محل «ینگه امام» مقبره امامزاده‌ هادی و عل‌نقی از اولاد امام موسی کاظم(ع)، به چشم می‌خورد. بنای این امامزاده نزدیک کاروانسرای ینگه و تپه برگ تاریخی واقع است این بنا از دو قسمت یعنی ایوان شمالی در جلو و حرم اصلی در پشت آن تشکیل شده است. تزیینات از راه جلوی ایوان به ارتفاع یک متر با آجر هفت رنگ دوره قاجاریه که نقش‌های آنها با هم ترکیب شده، شکل گرفته است سردر ورودی بنا دارای قوس بزرگ و لچکی‌های قوس سردر به شیوه معقلی تزیین شده است. نمای سطح داخلی حرم با گچ‌اندود شده شده و فاقد هر گونه تزیینات است. گنبد خارجی با پوشش زیرین حرم به صورت هرم دوازده ترک است که کاشی‌کاری آن ضمن تعمیر قسمت‌های دیگر بنا در سال 1347 شمسی به طور کامل مرمت شد این بنا از آثار دوره صفویه به شمار می‌رود. درباره این بقعه در سفرنامه میرزا حسین فراهانی چنین آمده است: «گویند دو نفر از اولادان حضرت موسی‌بن جعفر در اینجا مدفون هستند.

منابع:

http://hamgardi.com

http://harameyar.org

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی