برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7589
 بازدید امروز : 986
 کل بازدید : 61472058
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.5783
امامزاده رحمن و زید

امامزاده رحمن و زید

امامزاده رحمن و زید

امامزاده رحمن و زید

در جوار تپه باستاني پلنگ آباد ، بنايي با سه گنبد رفيع وجود دارد که به امامزاده رحمان و زيد و يا امامزاده سه گنبدان معروف است. وجود اين امامزاده بهانه قابل قبولي است که مردم نام روستاي خود را به "رحمانيه" تغيير دهند .
بناي امامزاده تشکيل شده از سه تالار مربع شکل که سقف آنها گنبدي و داخل دوتاي آن ضريح چوبي فرسوده امامزاده و سومي که به شدت درحال ويراني و کاملا تخليه است.
بناي يادشده ، آثاري از معماري دوران ايلخاني ، تيموري و صفوي را در خود دارد. مردم محلي و مسئولان اداره اوقاف ، زيد و رحمان را از نوادگان امام جعفر صادق(ع) مي دانند . ولي شجره نسب مکتوبي از آن در دست نيست.
وجود سفال هاي قرن هشتم تا دهم در تپه باستاني پلنگ آباد و سبک معماري اين امامزاده که همزمان با سفال هاست ، نزديکي بودن زمان آنها را ثابت مي کند.

منابع:

http://www.afarinesh-daily.com

http://www.eshtehard.com

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی