برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6346
 بازدید امروز : 1109
 کل بازدید : 61420415
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.9534
پل دختر

پل دختر

پل دختر

پل دختر - کرج

این پل در شهرستان کرج ، روی رودخانه کرج که از ارتفاعات توچال سرچشمه می گیرد، بنا شده و از آثار دوره صفویه است که احتمالاً بر بقایای پل قدیم تری ساخته شده است. 

حمدالله مستوفی ، از رودخانه کرج و پل یک طاقه ، معروف به پل خاتون که به یادبود زبیده – زن هارون الرشید – نام گذاری شده بود ، یاد کرده است. با توجه به این که پل کرج به «پل دختر» معروف است و بخش اصلی آن شامل یک دهانه طاق دار بزرگ است، می توان احتمال داد که همان پل مورد نظر حمدالله مستوفی است که در دوره صفوی با تغییرات اندکی بازسازی شده است . از این پل ، طرحی مربوط به سال 1841 م موجود است که توسط اوژن فلاندن – نقاش فرانسوی – کشیده شده است . دهانه های دو طبقه میانی ، اختلافی با طرح فلاندن دارد که احتمالاً مربوط به تعمیرات و تغییراتی است که درصد سال گذشته روی این پل صورت گرفته است.

منابع:

http://www.tebyan.net

http://www.citypedia.ir

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی