برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2333
 بازدید امروز : 2556
 کل بازدید : 60536969
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.5469
دهستان هندخاله

دهستان هندخاله

تالاب هندخاله

دهستان هندخاله که بعضا به صورت « هندوخاله » و « هنـدخاله » نیز نقل گردیده در ناحیه جلگه ای شهرستان صومعه سرا و در بخش تولمات واقع گردیده است . این دهستان در شمال شرقی صومعه سرا و در همسایگی دهستان های کسماء و تولم و در شمال شرقی رشت قرار دارد .

تالابهای سلکه ، نرگستان و سیاه درویشان که بیش از نیمی از تالاب انزلی را تشکیل می دهند در این دهستان واقع گردیده اند این مساله سبب افزایش اهمیت استراتژیک این منطقه حتی در بعد بین المللی گردیده است .

دهستان هندخاله دارای حدود ۳۵۰۰ خانوار و ۱۶۰۰۰ نفر جمعیت می باشد . وجه تسمیه هنده خاله را می توان در ترکیب دو عبارت « هند » به معنی بزرگ و « خاله » به معنی رودخانه جستجو نمود و آن را رود بزرگ یا شاخه بزرگ رودخانه معنا نمود .

منابع:

http://news.aliexirs.ir

http://hendkhale.blogfa.com

گردآورنده:

فاطمه ملک میرزایی