برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
دوشنبه ٢٣ فروردين ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2379
 بازدید امروز : 1251
 کل بازدید : 61676955
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0.4844
بقعه امامزاده یوسف (ع)

بقعه امامزاده یوسف (ع)

بقعه امامزاده یوسف

سوسف دهی ازبلوک خورگام از بخشهای شهرستان رودبار زیتون واقع در36 هزارمتری خاور محمدزمان خانی (رودبار) و 27 هزارمتری رستم آباد که محلی کوهستانی شمرده می شود وهوای آن سرد وآب آن از رودخانه و چشمه های محل تامین می شود.

ده سوسف درطول ادوار گذشته با جاده ای پر پیچ و خم کوهستانی و در ارتفاع حدود 1800 متر بالاتر از سطح دریا و آب و هوای معمولا خنک چشم هربیننده ای را می نوازد ومنظره ای زیبا که تو را با خود به رنگین ترین لحظه ها می برد وباید خود را درآغوش جاده رهانی....

در قدیم این روستا به نام باغ بر(برفیل) و همواره مسکونی بوده است.ودر پائین روستای سوسف امام زاده یوسف (ع) از نوادگان امام موسی کاظم (ع) قرار دارد که در قدیم به نام بابا خور ملک شناخته می شده است.

و از دو روستای ماشمیان وسرمل برای زیارت به این روستا می آمدند و اموات خود را در محوطه متبرکه این امامزاده دفن می نمودند.

در وصف اعتقادات مذهبی مردم این روستا این نکته را یادآور میشود که مردم این روستا نسبت به این امامزاده حرمت واحترام زائدالوصفی قائل هستند و تحت هیچ شرایطی پشت به امامزاده نایستاده و حتی خانه های خود را به شکلی می ساختند که درب خانه به روی امامزاده باز شود و از ساختن خانه ای که پشت به امامزاده باشد پرهیز می نمودند.

منبع:

http://aliliavaly.persianblog.ir

http://www.manjilnews.ir

گردآورنده:

فاطمه ملک میرزایی