برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1615
 بازدید امروز : 1290
 کل بازدید : 61460911
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.0496
عمارت شهرداري

شهرداری انزلی

شهرداری انزلی

شهرداری انزلی

بنای تاریخی شهرداری انزلی که زمان ساخت آن به سال ۱۳۰۰ باز می گردد شاید قدیمی ترین ساختمان شهرداری در کشور باشد.

به استناد تاریخ ، سابقه شهرداری یا به قول قدیمی ها، بلدیه در انزلی به سال ۱۲۷۶ باز می گردد ولی بنای شهرداری مربوط به سال ۱۳۰۰ ( دوره پهلوی اول ) است .
این ساختمان تاریخی دو طبقه در باغ کوچک و زیبایی با درختان کهنسال و زیبای ماگنولیا ، کاج ، سرو ، بید مجنون در مجاورت بنای کوچک و خوش ساخت ساختمان موزیک ( حافظیه ) و مشرف به اسکله و بلوار بندرانزلی قرار دارد.

به گفته کارشناسان میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی  گیلان ساختمان شهرداری انزلی که با توجه به قدمت آن جزء بناهای تاریخی این شهرستان محسوب می شود ، نیاز به ترمیم و حفاظت دارد. 
بنای شهرداری انزلی سال ۱۳۵۶ به شماره ۱۵۱۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید و سال ۱۳۸۱ نیز حریم آن مصوب شد . 
این بدان معنا است که ساختمانهای اطراف این بنا باید مقررات میراث فرهنگی را رعایت کنند و بناهای ناهمگون با این بنای تاریخی باید پس از طی عمر مفید تخریب و آزادسازی و به فضای سبز تبدیل شود. 

منبع:

www.karkan.ir

گردآورنده: 

فاطمه ملک میرزایی