برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2549
 بازدید امروز : 1127
 کل بازدید : 61460749
 بازدیدکنندگان آنلاين : 12
 زمان بازدید : 1.5471
کلیسای ماهنشان

کلیسای ماهنشان

 کلیسای روستای کلیسا

روستای تاریخی کلیسا در استان زنجان شهرستان ماهنشان و در مسیر رودخانهٔ قلعه چای واقع شده است. قلعهٔ موجود در این روستا بعنوان یکی از آثار تاریخی شهرستان ماهنشان و ایران ثبت شده است .

دلیل نامگذاری این روستا به کلیسا وجود بنایی در بلندترین نقطهٔ مسکونی آن است که از آن با نام کلیسا نام برده می‌شود .

بنای تاریخی موسوم به کلیسا

آثار به جا مانده تنها یک چهار دیواری است که قسمت‌هایی از آن نیز خراب شده است و سنگ‌ها ی استفاده شده در دیوارها در سال‌های گذشته توسط اهالی برای ساخت خانه و... مورد استفاده قرار می گرفته است.

 

وجود راهروهای زیر زمینی در یکی از خانه‌های همجوار این روستا از اسراری است که هنوز به وضوح روشن نشده است، به عقیده اها این راهرو به زیر زمین بنا متصل است هر چند سازمان میراث فرهنگی تحقیقاتی در بارهٔ بنای کلیسا داشته است اما در خصوص وجود راهروهای زیر زمینی سخنی به میان نیامده است.

منابع:

http://fa.wikipedia.org

 گردآورنده:  

 یوسف ملک میرزایی