برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٩ تير ١٤٠١
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3992
 بازدید امروز : 4712
 کل بازدید : 64070297
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.6575
آتشكده كركوی

آتشكده كركوی

آتشکده کرکویه یا کرکوشاه , گنبدرستم

آتشکده کرکویه یا کرکوشاه

آتشکده کرکویه یا کرکوشاه

این اثر بقایای یک آتشکده و شهر  از دوره ساسانی است که در روستای کرکویه در فاصله 25 کیلومتری زابل قرار گرفته است. براساس مدارک موجود از آتش این آتشکده که همواره روشن بوده و در بین زرتشتیان قداست خاصی داشته است برای روشن کردن آتش در سایر آتشکده ها استفاده می کردند. احترام بسیاری مردمان این شهر برای این آتشکده قائل هستند و به گنبد رستم نیز مشهور بوده است .

آتشکده کرکویه یا کرکوشاه

این آتشکده تا قرن 17 هجری که قزوینی آن را وصف کرده است بسیار خرم و زیبا بوده است ساخت آن به روزگار کیخسرو باز میگردد که بسیار کهن است . دو شاخ بزرگ گاو داخل آن قرار داشته است و در وسط آنها آتشگاه قرار داشته است. بنای این اثر منحصر به فرد که را که دارای اتاقی با گچبری زیبا میباشد به دست گرشاسپ ذکر می کنند که به نقل از شاهنامه نبرد سیاوش با بهمن در این مکان رخ داده است.

منبع :

http://nimroozlink.blogfa.com

 گردآورنده:

ندا محبی