برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٧ آذر ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3626
 بازدید امروز : 2496
 کل بازدید : 62984930
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 1.1414
بقعه‌ی شیخ تاج الدین محمود خیوی

بقعه‌ی شیخ تاج الدین محمود خیوی

بقعه‌ی شیخ تاج الدین محمود خیوی

بقعه‌ی شیخ تاج الدین محمود خیوی

بقعه مدفن "شیخ تاج الدین محمد خیوی" از اهالی مشكین شهر یا خیوه سابق است كه در لمیر محله ی شهرستان آستارا قرار دارد. بنا پلانی مربع ، به اندازه 10/5  در 20/ 5 متر دارد. قسمت زیرین بنا از سنگ و قسمت های بالاتر با آجر ، كار شده است. بالای بقعه گنبدی آجری وجود دارد. سه سنگ قبر داخل بقعه به شیخ تاج الدین و یارانش تعلق دارد. روی یكی از سنگ ها تاریخ 732 هجری و بر روی یك سنگ قبر دیگر تزیینات حكاكی شده گیاهی و دو بیت شعر عربی با نام سازنده آن "استاد شرف الدین عثمان بن جمال شیرازی " حك شده است.


 بقعه‌ی شیخ تاج الدین محمود خیوی     بقعه‌ی شیخ تاج الدین محمود خیوی     بقعه‌ی شیخ تاج الدین محمود خیوی

بقعه‌ی شیخ تاج الدین محمود خیوی

این بقعه متعلق به دوره ایلخانان در سال 732 ه.ق بین روستای عنبران و ویرمونی میان درختان کهن سال و تنومند شمشاد واقع شده است. دکتر ستوده در کتاب (از آستارا تا استر آباد) این بنا را جزء عجائب هفت گانه گیلان به حساب آورده و نوشته (این بنا واسطه العقد و نگین انگشتر بناهای تاریخی گیلان است)

منبع:

http://ostangl.blogfa.com

http://www.e-astara.com

 گردآورنده:

حسین تجلی زاده خوب