برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٩ تير ١٤٠١
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4790
 بازدید امروز : 4705
 کل بازدید : 64070290
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.7344
روستای تکیه ناوه

روستای تکیه ناوه

فاصله روستا تا شهرک: 24 کیلومتر
تعداد خانوار در تابستان: 60 خانوار
تعداد خانوار در زمستان: 10 خانوار
ارتفاع از سطح دریا: 1850 متر
روستای تکیه ناوه در ضلع جنوبی رودخانه شاهرود و جاده شرقی – غربی طالقان قرار دارد این روستا به واسطه داشتن آب، مزارع سرسبز و جاده جز روستاهای آباد طالقان می باشد. آبشارهای فصلی طبیعی متعدد در فصل بهار و چشم  اندازهای طبیعی مشرف به شاهرود به این روستا زیبایی ویژه ای بخشیده است نام دیگر این روستا «تکی نوه» هم می باشد.

امامزاده ابراهیم (تکیه ناوه طالقان)

حیاط امام زاده ابراهیم علی

حیاط امام زاده ابراهیم علی

آن حضرت از نوادگان حضرت ابوالفضل العباس (ع) است. بقعه ایشان در محوطه ای در منطقه سرسبز و مشجر و البته کوهستانی صعب العبور در روستای تکیه ناوه طالقان در فاصله 55کیلومتری شهرستان کرج واقع شده است.

ورودی امام زاده در طبقه دوم

ورودی امام زاده در طبقه دوم 

قدمت بقعه به عصر صفویه باز می گردد. این بقعه دارای ضریحی چوبی مربوط به 200 سال پیش بوده که یک ضریح فلزی نیز به آن ضمیمه شده است.

پل روستای شهراسر بر رودخانه طالقان جاده روستای تکیه

پل روستای شهراسر بر رودخانه طالقان جاده روستای تکیه

بنای امامزاده دارای گنبدی مخروطی شکل است و اخیرا" مورد مرمت قرار گرفته است. پوشش داخلی گنبد سفیدکاری و ازاره آن از سنگ است. در این بقعه زائرسرایی جهت رفاه زائرین احداث شده است.

منابع:

http://www.ahmadsheikhhasani.blogfa.com

http://128askari.parsiblog.com

http://www.zeinali.ir

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی