برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2617
 بازدید امروز : 5960
 کل بازدید : 61477032
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.9035
حمام تاریخی میلان

حمام تاریخی میلان

حمام تاریخی میلان

حمام تاریخی میلان

حمام تاریخی میلان، از جمله آثار دوره اوایل صفویه است و در روستایی به همین نام قرار دارد.

روستای میلان از جمله روستاهای تاریخی و قدیمی استان آذربایجان شرقی است و در 20 کیلومتری تبریز و همچنین نزدیک شهر اسکو قرار دارد.

ورودی این حمام در منتهی‌الیه ضلع جنوبی قرار گرفته و با چهار پله وارد یک هشتی هشت ضلعی می‌گردد و از آنجا وارد راهروی شمالی سربینه می‌گردد.

رعایت سلسله مراتب ورودی، دالان، سربینه و گرمخانه چون سایر حمام‌های تاریخی به چشم می‌خورد. پوشش طاق و گنبدی روی ستون‌های سنگی با سرستون‌های مقرنس‌کاری سنگی از ویژگی‌های خاص این اثر است.

بنا پلانی به ابعاد تقریبی 15 در 40 متر دارد. مصالح به کار رفته در بنا سنگ و آجر با ملات ساروج و گچ می‌باشد. تزئینات بنا شامل سرستون‌های مقرنس سنگی در فضای داخلی است.

حمام پس از هشتی و راهروی ضلع شمالی شامل یک سربینه با سقف گنبدی است که روی چهار ستون سنگی استوار گشته‌اند. فضای گرمخانه نیز سقف گنبدی زیبایی دارد.

حمام میلان در سال 1382 توسط سازمان میراث فرهنگی با شماره 10475 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

منبع:

http://seeiran.ir

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی