برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2244
 بازدید امروز : 7773
 کل بازدید : 59591971
 بازدیدکنندگان آنلاين : 12
 زمان بازدید : 0.7359
مسجد جامع شهرستان هشترود

مسجد جامع شهرستان هشترود

مسجد جامع شهرستان هشترود

مسجد جامع شهرستان هشترود

این مسجد در كنا ر خیا بان شهید بهشتی شمالی نزدیك فلكه شهر قرار دارد و در حال حاضر محل برگزاری نماز جمعه و مراسمات مذهبی و سیاسی است. نمای قدیمی و اولیه جنوبی آن از بین رفته و در قسمت جنوبی و پایین ایوان چشمه ای جوشان است . این مسجد دارای 11 شبستان , شش ستون سنگی حجا ری شده به ارتفاع 5/2 متر با سر ستونهای حجا ری شده به صورت مقرنس است و با آجر قرمز رنگ ب صورت طاق گنبد ی شكل احداث گردیده است .مدخل اصلی آن از ضلع جنوبی برای ورود مردان است و این مسجد با حدود 600 متر مربع مساحت به شكل مستطیل ساخته شده و گتیبه ای در بالای منبر وجود دارد كه نشان از تاریخ و سازنده مسجد دارد  .

( این مسجد عالیجاه , در عهد سلطان زمان و شاهنشاه دوران سلطان محمد شاه قاجار به دست اسكندر خا ن , ابن مرحمت ابن محمد صادق غفران پناه به تاریخ 1259 هجری قمری تاسیس گردیده است)

منبع:

http://www.online8rud.ir

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی