برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2499
 بازدید امروز : 1137
 کل بازدید : 61420443
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.4067
چشمه‌هاي معدني خوی

چشمه‌هاي معدني خوی به شرح زیر می باشند:

چشمه‌هاي معدني ويشلق 
چشمه معدني ويشلق در 500 متري جاده خاكي منشعب از 12 كيلومتري جاده خوي- تبريز قرار دارد. اهالي محل، تپه‌هاي اطراف را ( تپه شورسو ) مي‌نامند.

چشمه‌هاي معدني ايواوغلي 
اين چشمه ها در شمال شرقي خوي و در قسمت جنوبي جاده دهكده ايواوغلي واقع شده‌اند و از دو محل نزديك به هم از زمين خارج مي‌شوند.اين دو آب از دو نوع متفاوت هستند و آب چشمه دوم آب معدني گاز دار مي‌باشد.

چشمه شور بولاغ بيلوار 
دهكده بيلوار در شمال شرقي خوي واقع شده است و شور بولاغ در حدود 700 متري جنوب دهكده در پاي يك تپه رسوبي خاك رسي، در كناره راست بستر رودخانه قرار دارد.

چشمه معدني زارعان (زوران)
دهكده زارعان در شمال غرب بيلوار واقع شده و فاصله اين دو از طريق دهكده بزندي 5 كيلومتر است. در 4 كيلومتري غرب دهكده چشمه معدني زارعان قرار گرفته و در محل به نام ( قيز) مشهور است.

چشمه معدني دسته دره
اين چشمه در شمال غربي خوي واقع شده و از مظهر آن تا پاي دامنه ، سنگ هاي آهكي وچند تكه سنگ سيلابي قرار دارد.

چشمه معدني كلوانس 
سه كيلومتر بعد از چشمه دسته دره ، دهكده قوروپك عليا قرار دارد و پنج كيلومتر بعد از آن دهكده شوريك واقع شده است. چشمه كلوانس در جنوب غربي دهكده كلوانس قرار دارد.

چشمه معدني نوايي 
دهكده نوايي در شمال شرقي خوي و در 9 كيلومتري جاده خوي - تبريز واقع شده است و چشمه معدني نيز در كنار آن قرار دارد.

چشمه معدني خان 
چشمه معدني خان در 41 كيلومتري جنوب غربي خوي در ناحيه خان واقع شده است.

منبع:

http://www.hamshahrionline.ir

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی