برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
دوشنبه ٢٣ فروردين ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4520
 بازدید امروز : 1238
 کل بازدید : 61676942
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.7031
غار تاريخي شماره یک قلعه بزي

غار تاريخي قلعه بزي

غارهاي حسن آباد قلعه بزي (شماره يک و دو) - اصفهان

غارهاي حسن آباد قلعه بزي (شماره يک و دو) - عکس از مهدي خدادادي حسن آبادي

ار حسن آباد قلعه بزی (شماره یک) - عکس از مهدی خدادادی حسن آبادی

ار حسن آباد قلعه بزی (شماره یک) - اصفهان - عکس از مهدی خدادادی حسن آبادی

غار حسن آباد قلعه بزی (شماره یک) - عکس از مهدی خدادادی حسن آبادی

غار تاريخي قلعه بزي

غار تاريخي شماره 1 قلعه بزي

 اين غار تاريخي دركوههاي روستاي حسن آباد قلعه بزي شهر ديزيچه قرار دارد و قدمت آن مربوط به دوران پارينه سنگي است. اين غار تاريخي و شگفت انگيز در مورخه 1384/8/15 به شماره 13650 به ثبت ملي رسيد. پس از تحقيقات بعمل آمده توسط باستانشناسان در سال 1384 ازاين غار تاريخي ، ابزار سنگي گوناگون و استخوانهاي حيوانات از جمله كرگدن ، كه مربوط به دوران پارينه سنگي است كشف گرديد. اين غار از جهت تاريخي بودن و اشرافيت بر دشت مباركه بعنوان يكي از بهترين پتانسيلهاي گردشگري شهرستان محسوب ميگردد. 

غار تاريخي شماره 2 قلعه بزي

   اين غار تاريخي در كوههاي روستاي حسن آباد قلعه بزي شهر ديزيچه قرار دارد و قدمت آن همزمان با غار شماره 1 مربوط به دوران پارينه سنگي است. اين غار تاريخي در مورخه 1384/8/15 به شماره 13651 به ثبت ملي رسيد. پس از تحقيقات انجام شده توسط باستانشناسان در سال 1384 از اين غار تاريخي ، ابزار سنگي گوناگون و استخوانهاي حيوانات متعدد كه مربوط به دوران پارينه سنگي است كشف گرديد. اين غار نيز از جهت تاريخي و اشرافيت بر دشت مباركه بعنوان يكي از بهترين پتانسيلهاي گردشگري شهرستان محسوب ميگردد. 

منبع

http://karkevand.blogfa.com

http://www.irancaves.com

 گردآورنده: 

کاوه ملک میرزایی