برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٩ تير ١٤٠١
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2667
 بازدید امروز : 4741
 کل بازدید : 64070326
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.5312
قلعه هاي قديمي سه قلعه

قلعه هاي قديمي سه قلعه

شهر کوچک سه قلعه  در شمال غربی استان بر پهنه ی  دشت وسیعی واقع شده ، که این دشت از کوهپایه های غربی ارتفاعات شمالی استان  با شیبی ملایم  به سمت نواحی کویری وگرم وخشک مرکز کشور امتداد دارد  . این شهر که مرکز بخش سه قلعه می باشد درطول جغرافیایی58درجه و 23دقیقه ی شرقی و عرض جغرافیایی 33درجه و 40دقیقه ی شمالی واقع گردیده و از سطح دریا به طور متوسط  1304 متر بلندتر است.

نزدیکترین نقطه ی شهری به آن سرایان در فاصله ی 24کیلومتری و با مرکز استان شهر بیرجند از مسیر سرایان 185 کیلومتر و از مسیر در حال احداث چاه طالب حدود120 کیلومتر فاصله دارد . همچنین فاصله ی این شهر تا مرکز کشور از مسیر بردسکن ، سبزوار ، شاهرود 990 کیلومتر است .                                                   

جمعیت :

این شهر بر اساس آخرین آمارها که توسط مرکز آمار ایران در سال 1385  صادر شده (5088)(5067نفر ساکن و 21نفر غیر ساکن) جمعیت دارد . مشاهده ی جدول شماره ی (3-4) درفصل قبل نشان  می دهد درتمام دوره های سرشماری رسمی کشور، این شهر با افزایش نسبی جمعیت روبرو بوده وجمعیت آن درطول نیم قرن اخیر بیش ازسه ونیم برابر گردیده است .

با توجه به کمی جمعیت شهرنشین ونبود مراکز بزرگ وپرجمعیت شهری دراستان ، شهر سه قلعه اگر چه شهری کوچک در شمال استان به شمار می رود اما از جایگاه واهمیت ویژه ای برخوردار است.

در جدول شماره ی( 4-1 ) جایگاه و رتبه ی شهر سه قلعه از نظر جمعیت ، در میان شهر های دیگر استان خراسان جنوبی ذکر شده است .

 منابع:

http://seghale.skb.ir

http://kuhsar.persianblog.ir

گردآورنده: 

نرگس ملک میرزایی