برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1894
 بازدید امروز : 1118
 کل بازدید : 61420424
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 1.0003
امام زاده جعفر قوچان

امام زاده جعفر 

در کتاب سرزمین و مردم قوچان در باره این امامزاده و نسب شریف آن چنین آمده است (بارگاه امامزاده جعفر از نوادگان حضرت امام حسن (علیه السلام) در قسمت شمال ده به چشم می خورد، این امامزاده به آقا امام معروف است که در اصل آقا امام بود. فاصله ده تا شاهراه آسیایی 4 کیلومتر است.
در باره ی شخصیت مدفون در این بقعه دو نظریه وجود دارد:
نظریه اول:
قول علامه سید جعفر اعرجی: که خود از بزرگان علم انساب است در کتاب گرانسنگ خود به نام مناهل الضرب فی انساب العرب می نویسد سید جعفرحسنی از بلاد خود به قصد خراسان خارج شد تا به بعضی از روستا های شیروان رسید و بر علی بن ابراهیم کلابادی وارد شد و مورد تعظیم و تکریم وی قرار گرفت و پس از سه ماه از اقامت وی نزد او به علت مختصر مرضی وفات یافت و علی بن ابراهیم بدنش را در یکی از حجره های خانه اش به خاک سپرد .
نظریه دوم:
قول علامه ابن طباطبا: از اعلام قرن پنجم هجری ضمن اشاره به مهاجرین آل ابوطالب به خراسان می نویسد: جعفربن ابی الحسن محمد بن حسین بن محمد بن عبدالرحمن الشجری بن قاسم بن حسن بن زید بن امام حسن (علیه السلام) در خراسان سکونت داشتن و صاحب دو فرزند به نام محمد و زینب بود که مادرشان زنی از اهالی طبرستان بود .
در کتاب فرهنگ جغرافیایی آبادی های شهرستان قوچان از این بقعه چنین یاد شده است (امامزاده جعفر بن الحسن علیه السلام دارای یک باب ساختمان است. این امامزاده دارای شجره نامه می باشد) در تابلویی که در دیوار بقعه نصب است متن ذیل نوشته شده است (به نقل از وقف نامه خواجه نجم الدین ابن خواجه کمال الدین علوی حسینی در سال 820 هجری قمری) این وقف نامه در حالی تحریر شد که 820 سال از هجرت رسول اکرم می گذرد این وقف نامه را از روی رضا و رغبت و بدون اکراه و اجبار برای اولادم نوشته و از فرزندان حضرت حسن بن علی (علیه السلام) در بلوک خبوشان 5 نفر مدفون اند. امامزاده جعفر ملقب به سلطان قاسم و مشهور به آقا امام فرزند امام حسن بن علی (علیه السلام) که قاتل این امامزاده حکم بن مالک الکوفی (علیه اللعنه الله) بوده است .

منبع:

http://www.emamzadegan.ir

گردآورنده

نرگس ملک میرزایی