برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٣ بهمن ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3906
 بازدید امروز : 1245
 کل بازدید : 63236545
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0.8281
امامزاده سيدعلي اكبر

امامزاده سيدعلي اكبر

امامزاده سلطان سید علی اکبر

امامزاده سلطان سید علی اکبر 

امامزاده سلطان سید علی اکبر روستای علی آباد شهرستان داورزن در ارتفاعات شمالی شهر داورزن در کیلومتر 21 این شهر واقع شده است.

درمیان کوه های سر به فلک کشیده شمال شهرستان داورزن ودر یک طبیعت ییلاقی در روستای علی آبادبقعه متبرکه امام زاده علی اکبر (ع) از نوادگان امام موسی کاظم (ع) قرار گرفته است .

امامزاده سلطان سید علی اکبر

امامزاده سلطان سید علی اکبر 

که اصل بنا قبل از نوسازی بقعه مربوط به دوره تیموری بوده ومعماری آن شبیه به آثار حکومت صفویه در خراسان  وپلان بنا مربع وشامل دو ایوان ورودی است که حرم این بقعه ضریح مطلای زیبای رادر خود جای داده که متبرک به اسماءوآیات الهی می باشد.

وبرای رفاه حال زائرین ومسافرین در ایام  نوروز وتابستان 50 باب زائرسرا در این بقعه ساخته شده و آماده جهت خدمت رسانی به تمامی زائرین وهمچنین مسافرین مرقد مطرح علی بن موسی الرضا (ع) در دروازه ورودی شهرستان داورزن می باشد.

منابع:

http://drok.mihanblog.com

گردآورنده:

مهناز آزادی اردکانی