برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٩ تير ١٤٠١
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2421
 بازدید امروز : 4408
 کل بازدید : 64069993
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.6719
پل بند تاريخي باغملک

پل بند تاريخي باغملک

پل بند تاریخی مربوط به دوره افشاریه

پل بند تاریخی مربوط به دوره افشاریه

به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو، حميد ثرياني مدير حفظ آثار فرهنگي تاريخي آب، سازمان آب و برق خوزستان، از شناسايي يک پل بند تاريخي مربوط به دوره افشاريه با پيشينه اي حدود 300 سال در منطقه "برم جمال" باغملک خبر داد. 
ثرياني، افزود: از اين پل بند که در پنج كيلومتري شمال شرقي بخش ميداوود در حوالي شهر باغملک شناسايي شده، در زمان حاضر براي آبياري مزارع کشاورزي پيرامون آن استفاده مي شود. 
ثرياني گفت: آبهايي که از حوضچه اين پل بند به روي زمين جريان پيدا کرده، بسيار شفاف و زلال است اما تنها قابليت استفاده براي کشاورزي را دارد. 
مدير حفظ آثار فرهنگي، تاريخي آب سازمان آب و برق خوزستان يادآوري کرد: قدمت اين پل بند از نقوش حک شده روي تکه هاي شکسته کوزه هاي تاريخي که در منطقه يافت شده توسط کارشناس سازمان ميراث فرهنگي به دست آمده است. 
شهرستان باغملک در جنوب غربي استان خوزستان و در فاصله حدود 120 کيلومتري اهواز قرار دارد.

منبع:

http://news.moe.org.ir

گردآورنده: 

کاوه ملک میرزایی