برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٧ آذر ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2438
 بازدید امروز : 2663
 کل بازدید : 62985097
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0.7501
کاروانسرای دزفول

کاروانسرای دزفول

کاروانسرای دزفول

کاروانسرای دزفول

به گزارش روناش ، ‘ غلامعلی باغبان کوچک ‘ روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کاروانسرا که متعلق به اواخر دوره زندیه و اوایل دوره قاجاریه است در حالی تخریب شد که مرمت آن با اعتباری افزون بر یک میلیارد ریال از سال گذشته آغاز شده بود.

کاروانسرای دزفول

کاروانسرای دزفول

وی گفت: مالک زمین مجاور این کاروانسرا بدون رعایت اصول ایمنی اقدام به گود برداری کرده که این امر موجب تخریب این اثر تاریخی شده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول با انتقاد از شهرداری دزفول که بدون استعلام از این سازمان اقدام به تمدید پروانه ساخت برای زمین مجاور کاروانسرای بازار قدیم کرده افزود: با این اقدام شهرداری مالک بدون رعایت ضوابط ایمنی هنگام ساخت به بخشی از کاروانسرای بازار صدمه زده است.

کاروانسرای دزفول

کاروانسرای دزفول

وی گفت: عملیات مرمت این کاروانسرا به دلیل مشکلات ایجاد شده و تخریب صورت گرفته متوقف شده و از مالک نیز شکایت شده که مراحل قانونی را سپری می کند.

باغبان کوچک افزود: نبود کار کارشناسی هنگام ساخت و ساز و بی توجهی به بافت قدیم لطمات زیادی به بافت قدیم و تاریخی دزفول وارد کرده است.

اجرای طرح فاضلاب و نفوذ آب به سازه های خشتی و آجری بافت قدیم در محدوده بازار خراطان دزفول آسیب زده و این سازه ها پایداری خود را از دست داده و تعدادی خانه و مغازه تاریخی خسارت دیده است.

شهر دزفول در شمال استان خوزستان حدود ۲۵۰ هکتار بافت قدیم دارد.

منبع:

http://rounash.com

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی