برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٧ آذر ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2296
 بازدید امروز : 2577
 کل بازدید : 62985011
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.7344
نقوش برجسته عهد عیلام

نقوش برجسته عهد عیلام

در كوهستان سروان بر فراز تپه‌ای كه در دامنه كوهستان و بر بالای رودخانه واقع شده است، (نزدیك به روستای سه تلو) نقوشی از دوران عیلامیان وجود دارد كه هر چند بسیاری از آن محو شده اما هنوز بخشی از آن نقوش بر جای مانده است.
این نقش‌ها، مشتمل بر تصویر دو رب‌النوع یكی به صورت مرد و دیگری به صورت زن است و عده‌ای هم در دو جانب و رو به روی آن‌ها ایستاده‌اند. مرد بر روی تختی كه یك مار روی آن حلقه زده نشسته و سر مار را در دست گرفته است. وی با دست راست خود جامی از آب زندگی را به سوی مردی می‌برد كه در كنار او نشسته است. هر یك از دو تصویر رب‌‌النوع‌های مرد و زن، دو شاخ بر سر دارند. سه نفر در سمت راست آن‌ها یا در مقابل و دو نفر در سمت چپ یا پشت سر ایشان با لباس‌های بلند ایستاده‌اند. 27 نفر هم در مقابل آن‌ها با جامه‌های نسبتاً كوتاه‌دست به سینه ایستاد‌ه‌اند. تصاویر این عده‌، بر تخته سنگ‌های جداگانه رو به روی نقش رب‌النوع‌ها حجاری شده است.

منبع:

http://vista.ir

 گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی