برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2149
 بازدید امروز : 1054
 کل بازدید : 61472126
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.1173
امامزاده فضل بن موسی ابن جعفر (ع)

امامزاده فضل بن موسی ابن جعفر (ع) مشهور به حمزه

امامزاده فضل بن موسی ابن جعفر (ع)

امامزاده فضل بن موسی ابن جعفر (ع)

این آرامگاه زیارتگاهی است منسوب به یکی از فرزندان موسی بن جعفر است.که در شهرستان جهرم واقع شده‌است. ساختمان این زیارتگاه شامل بقعه‌ای کوچک و ساده‌است که درون آن فاقد تزیینات و کاشی کاری است. این زیارتگاه دارای گنبد آجری ساده و بلندی است. سنگ قبر این امامزاده در سال ۸۰۶ ه.ق به دستور سلطان محمد سلجوقی در اصفهان ساخته شده و به جهرم انتقال داده شده‌است. ساختمان زیارتگاه نیزمربوط به قرن نهم هجری است.

این بقعه از دیرباز مورد توجه اهالی شهر جهرم و شهرهای اطراف بوده و اخیراً اداره اوقاف شهرستان جهرم اقدام به گسترش امامزاده کرده است. این در صورتی است که زمین‌های اطراف دارای مالک است و همچنین در سند رسمی امامزاده آمده است که امامزاده محدود به بقعه می‌شود اما اداره اوقاف و مسئولان شهر سعی در گسترش امامزاده بدون در نظر گرفتن حق مالکیت زمینهای اطراف دارند که در نتیجه زمینهای شرق امامزاده را غصب و به عنوان پنجشنبه بازار در اختیار دستفروشان قرار داده اند.

منبع:

https://fa.wikipedia.org

 گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی