برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1871
 بازدید امروز : 1146
 کل بازدید : 61460767
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1.0955
تكيه معاون الملك

تكيه معاون الملك ، کرمانشاه

تكيه معاون الملك ، کرمانشاه

تكيه معاون الملك ، کرمانشاه

یکی از باشکوه ترین و مهمترین اثر فرهنگی عهد قاجار در کرمانشاه تکیه معاون الملک می باشد. تکیه معاون الملک در میان دیگر تکایای ایران یکی از زیباترین و استثنائی ترین آنها به شمار میرود، برجستگی این بنا را می توان به کاشی کاری های منحصر به فرد آن نسبت داد، که باعث شده این بنا را گنجینه ای از اسطوره ها، حماسه ها و تاریخ و مذهب ایرانی دانست. کاشی‌های برجسته و نیمه برجسته با نقوش بسیار زیبا و رنگ‌های صد در صد طبیعی که در این بنا به کار رفته در جهان بی‌همتاست که این تکیه را بهدایرة المعارفی مصور از سنن، اعتقادات و عقاید مذهبی و ملی و اسطوره ای بدل ساخته است.

معاون الملك

تكيه معاون الملك ، کرمانشاه

این تکیه توسط میرزا حسین خان معین الرعایا یا در سال ۱۳۲۰ ه.ق جهت اجرای مراسم مذهبی و رفع اختلافات قومی و عشایری ساخته شده و شامل سه بخش حسینیه، زینبیه و عباسیه  می باشد و تنها بخش گنبد دار تکیه زینبیه آن میباشد. در بخش عباسیه موزه مردم شناسی و پوشاک قرار دارد. در حال حاضر، تکیه محل برپایی مراسمات مذهبی از جمله برگزاری مراسم دهه محرم و جشن های مذهبی مهم در استان است. زیارت آن را به همه مسافران دیار بیستون و عاشقان هنر ایرانی توصیه می کنم .

تكيه معاون الملك

تكيه معاون الملك ، کرمانشاه

این بنای تاریخی در بافت قدیم شهر کرمانشاه در محلۀ آبشوران قدیم و در خیابان «حداد عادل» واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۵۴ با شمارهٔ ثبت ۹۴۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منابع:

http://www.pnuss.ir

https://fa.wikipedia.org

گردآورنده:

محمد صفوی سهی