برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1714
 بازدید امروز : 1093
 کل بازدید : 61460714
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.0630
امامزاده باقر

امامزاده باقر ، کنگاور

امامزاده باقر

امامزاده باقر ، کنگاور

بناى امام‌زاده باقر در روستاى گودین کنگاور واقع شده و بنایى آجرى با طرح چهار ضلعى از خارج و هشت ضلعى از داخل است که ضلع‌هاى داخل، ‌ یک در میان بزرگ و کوچک هستند. بر روى بنا، گنبد دایره‌اى شکل با آجر و گچ استوار شده است. بر روى سنگ قبر روى مرقد چنین خوانده مى‌شود : 

«وفات السید الفاضل بهاءالدین محمد بن محمد باقر الحسینى رحمه‌اللّه ۲۸ شهر جمادى الثانیه سنه ۱۱۳۲ ق.»  بر روى سنگ قبر مزبور، صندوق چوبى ساده‌اى قرار داده‌اند. طرف قبله ایوان و کفش کنی به طول 690 و عرض 450 سانتی متر، این ایوان از سه قسمت تشکیل شده است. ابتدا و قسمت میانی ایوان که به وسیله دو فیلپا به قطر 71*176 سانتی متر در دو طرف ، از دو قسمت طرفین  جدا می شود. دو ایوان طرفین دارای طاق گهواره ای ست. برای اینکه که بتوانند طاق قسمت میانی ایوان را بزنند ابتدا سه طاق جناقی بر روی فیلپاها زده سپس گنبدی  کوچک و مدور با آجر و گچ برآن زده اند.

 

دری چوبی ساده دو لختی از بقعه به  ایوان باز می شود .در جانب‌ غربی‌ بقعه‌ یک‌ مسجد کوچک‌ قدیمی‌ و در داخل‌ صحن‌ بقعه‌ و در پیرامون‌آن‌، قبرستان‌ قدیمی‌ وجود دارد.

منابع:

http://awqaf-b.mihanblog.com

http://www.aftabkangavar.ir

گردآورنده:

 

یوسف ملک میرزایی