برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٧ آذر ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1698
 بازدید امروز : 2872
 کل بازدید : 62985306
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0.7030
پل های پاتاوه(پادنا)

پل های پاتاوه(پادنا)

پل های پاتاوه(پادنا)

پل های پاتاوه(پادنا)

در ۱۵ کیلومتری کوه دنا در بویر احمد سفلی که دیواره های بلند و غیر قابل گذری دارد، آثاری همراه با پل هایی بزرگ و قلعه هایی مشرف بر رودخانه قرار گرفته اند. این ناحیه به دلیل ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی، یکی از راه های اصلی تیسفون، استخر، شوش، بهبهان و اصفهان بود ‌که کاروانیان از آن عبور می‌کرده‌‌اند.

بر همین اساس پلهای بسیاری در این منطقه بنا شده ‌است. جاده و پل ها ییکه احتمالا به دوره پیش از اسلام تعلق دارند که در دوره ‌های بعدی به تدریج مورد بازسازی قرار گرفته اند. یکی از بزرگ ترین این پل ها که آثار آن بهتر باقی مانده در میان سه پل جنوبی گردنه خرسان قرار دارد. اتاق ها، پایه ها و ملزومات دیگر آن همانند آثار دهدشت است و به دوران صفویه مربوط می باشد. درگذشته دسترسی به تل خسروی، از طریق همین پل صورت می گرفته است.

منابع:

http://www.aftabir.com

گردآورنده:

یوسف ملک میرزایی