برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
جمعه ٠٤ مهر ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11298
 بازدید امروز : 4391
 کل بازدید : 60508230
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.6194
آسياب خرابه

آسياب خرابه

آسياب خرابه

آسياب خرابه يا خَرابا دَييرمان

آسياب خرابه يا خَرابا دَييرمان يكي از زيباترين مناظر ديدني آذربايجان شرقي است ، قبلا در اين محل چند باب آسياب آبي وجود داشت كه با استفاده از اين آبشار كار مي كردند اما در حال حاظر خرابه اي بيش از آن باقي نمانده است به همين دليل به نام آسياب خرابه معروف شده است .

آسياب خرابه يكي از زيبا ترين مناظر ديدني آذربايجان شرقي است، قبلاً در اين محل يك باب آسياب آبي وجود داشت كه با استفاده از اين آبشار كار مي كرد ، اما در حال حاضر خرابه اي بيش از اين آسياب باقي نمانده است به همين دليل به نام آسياب خرابه معروف شده است.
اين تفرجگاه در حدود بيست و هفت كيلومتري علمدار گرگ ( هادي شهر ) قرار دارد و در نوار مرزي ايران و جمهوري آذربايجان در پنج كيلومتري روستاي منجن آباد درحاشيه رود ارس واقع شده است.
آب اين چشمه زيبا و زلال از كوه كيامكي ، يكي از كوه هاي بلند بين منطقه ديزمار غربي ارسباران و شهرستان مرند و بخش زنوز سرچشمه مي گيرد . در مظهر چشمه اين آسياب درختان انجير بسيار روييده و آب به صورت آبشاري زيبا به سمت دره جريان مي يابد تمام سطوح ديواره آبشار پوشيده از خزه و گياهان آبزي است و مناظر دل انگيزي را پديد آورده است.

منبع:

http://www.iranview.com

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی