برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٧ آذر ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6504
 بازدید امروز : 2753
 کل بازدید : 62985187
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0.5625
كلاه قاضی

پارك ملي كلاه قاضي

پارك ملي كلاه قاضي

پارك ملي كلاه قاضي

پارك ملي كلاه قاضي :

پارك ملي كلاه قاضي با مساحتي بالغ بر 47040 هكتار اولين بار در سال 1346 بعنوان منطقه حفاظت شده و درحال حاضر طي مصوبه شماره 144مورخ 6/7/74 شورايعالي حفاظت محيط زيست با عنوان پارك ملي تحت مديريت سازمان حفاظت محيط زيست قرار گرفته است .

موقعيت جغرافيائي :

پارك ملي كلاه قاضي با 3592670 تا 3570155 عرض جغرافيائي و 607075 تا 566907 طول جغرافيائي در جنوب شرقي شهر اصفهان واقع گرديده است.

پارك ملي كلاه قاضي

پارك ملي كلاه قاضي

ويژگيهاي منطقه :

پارك ملي كلاه قاضي از دو رشته كوه موازي و دشت نسبتا“ وسيع بين اين دو رشته كوه تشكيل و از ويژگيهاي اين منطقه مي توان از دره هاي صخره اي عميق نام برد . از گونه هاي شاخص جانوري مي توان از كل و بز ، قوچ و ميش ، آهو ، پلنگ نام برد . از گونه هاي شاخص گياهي مي توان از خارشتر ، درمنه ، كل جاليز نام برد .

عوامل تهديد كننده منطقه :

از مهمترين عوامل تهديد كننده مي تــوان از صنايــع متعـدد در اطراف منطقه به عنوان عـــوامــل آلاينــده ، بهـره برداري از معادن ، تغيير كاربري اراضي به منظور كشاورزي ، صنعت و شهرسازي نامبرد .

منبع:

http://www.mohit-zist.com

http://www.vefagh.co.ir

 گردآورنده: 

کاوه ملک میرزایی